Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 19:19:26

СБУ запобігла контрабанді до ЄС психотропів, які були приховані у солодощах

05.05.2023   12:04Агенцiя

Служби безпеки ліквідувала транснаціональний канал контрабанди наркотиків і психотропів до європейських країн.

У результаті комплексних заходів у Києві та Чернігівській області затримано організатора наркобізнеса.
Ним виявився 28-річний мешканець столиці, який раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за виготовлення і збут заборонених речовин.
Зловмисник організував переправлення до зарубіжних країн оптових партій канабісу, екстазі та особливо небезпечного психотропу – тетрагідроканабінолу (більш відомого як ТГК).
Для маскування «товару» фігурант приховував його в інгредієнтах кондитерських виробів, які власноруч виготовляв.
Потім запаковані «посилки» готував до відправки своїм іноземним «замовникам», яких знаходив через спеціально створену інтернет-платформу в Телеграм.
Втім, завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти переправленню за кордон партії психотропів на майже мільйон гривень.
Розрахунок за «товар» наркоділок планував отримати у безготівковий спосіб через сервіси обміну криптовалют.
Під час обшуків за місцем проживання фігуранта виявлено:
-    підготовлені до продажу 2 кг канабісу;
-    200 таблеток екстазі;
-    більше 50 одиниць кондитерських виробів з вмістом психотропу ТГК на загальну суму понад 1 мільйон гривень.
Крім того, вилучено обладнання для виготовлення заборонених речовин, мобільні телефони та сім-картки з доказами злочинної діяльності.
Наразі затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
•    ч. 2 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів);
•    ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
Йому обрано запобіжний захід у виді перебування під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.
Зловмиснику загрожує до 10 років тюрми.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього»

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29

27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».

Виставка фотокартин «Доторки до душі» Ксенії Лучистої 12:26

25 березня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація виставки світлин на полотні «Доторки до душі» фотографки Ксенії Лучистої.

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха 12:23

Сучасна українська молодь дедалі частіше доводить: успіх не приходить випадково — його створюють наполегливістю, сміливістю та вірою у власні сили. Саме таку історію має 21-річний підприємець із Коропа Едуард Довбах, який, скориставшись державною підтримкою, зміг перетворити свою ідею на реальний бізнес.

 Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини

Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03

Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.

 На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59

Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини