Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 жовтня, 03:29:37

СБУ блокувала діяльність ворожих пропагандистів у прикордонні

27.03.2023   13:47Агенцiя

На Чернігівщині кіберфахівці СБУ викрили ворожих агітаторів, які у соціальних мережах поширювали російську пропаганду.

За попередніми даними слідства, 55-річний мешканець Ніжинського району на своїй сторінці, створеній в соціальній мережі «Одноклассники», розміщував матеріали з російських пропагандистських інтернет-ресурсів.
У своїх публікаціях ворожий поплічник прославляв політичне керівництво рф, схвалював дії російських загарбників та виправдовував вторгнення військ рф на територію України.
Крім того, чоловік публікував відеоматеріали із закликами до саботажу мобілізаційних заходів в Україні.
За результатами лінгвістичної експертизи, матеріали, які розміщував пропагандист, містять визнання правомірною агресії рф проти України та виправдовування тимчасової окупації частини території нашої держави.
Під час проведення обшуку за місцем проживання фігуранта провадження правоохоронці вилучили мобільний телефон із доказами здійснення злочинної діяльності.
Аналогічний злочин скоїла й жителька Прилуцького району.
На персональній сторінці у забороненій в Україні соцмережі вона поширювала інформацію, де вихваляла злочинні дії військовослужбовців рф та підтримувала агресію ворога проти нашої держави.
Жінка вже була засуджена за розповсюдження ворожої пропаганди  (за ч.2 ст. 109  ККУ), але, не зробивши належних висновків, вона продовжила протиправну діяльність.
Крім того, пропагандистка підтримувала контакти з російською журналісткою-блогером. Під час листування вона скаржилась на українську спецслужбу та висловлювала сподівання на скорішу перемогу рф, щоб мати змогу помститися усім, хто її начебто скривджував.
Слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Викриття пропагандистів проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Останні новини Чернігівщини

470 аграріїв Чернігівщини отримали банківські кредити на розвиток 17:54

У 2025 році 13261 український агровиробник отримав 100,1 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. Із них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» було профінансовано 6565 агропідприємств на суму 43,9 млрд гривень.

Нетверезий за кермом — загроза для всіх 17:22

Учора, близько 8-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду на вулиці Олександра Довженка. На місце події одразу направили екіпаж патрульних.

З початку 2025 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів Чернігівщини 16:51

З початку 2025 року працівники землевпорядної служби Чернігівщини внесли до Державного земельного кадастру відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів області.

Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж 16:18

Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж: 5 – у житловому секторі, 1 – на транспорті та 1 – у природних екологічних системах.

Як забезпечити стабільний інтернет під час блекаутів – на нараді з провайдерами 15:45

Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко провів робочу нараду з провайдерами фіксованого Інтернету Чернігівської області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини