Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 11:23:27

Жертв російського бомбардування стадіону імені Гагаріна й Літнього театру вшанували у Чернігові

14.03.2023   10:29Агенцiя

Річницю бомбардування стадіону імені Гагаріна та Літнього театру у Чернігові відзначили 11 березня покладанням квітів та вшануванням пам’яті загиблих. На місці бомбардувань зібралося кілька десятків людей — родичі загиблих та побратими.

Загалом у березні 2022 року на стадіоні та в Літньому театрі загинули восьмеро бійців тероборони. Про це Суспільному розповів боєць Юрій Медвідь.

За його словами, стадіон бомбардували двічі — 10 та 11 березня.

"10 березня було скинуто три авіабомби, були поранені двоє бійців, на прізвище Єременко, син та батько. Син від тяжких ушкоджень помер у лікарні. Ми не думали, що вони ще 11-го будуть о 4-й ранку ще раз бомбити. Але було скинуто вісім авіабомб. Одна не розірвалася, яка лежала біля мене у двох метрах", — каже Медвідь.

Загалом у ті дні на стадіоні загинуло шестеро бійців тероборони, які були у підтрибунному приміщенні стадіону, розповів Медвідь. Його самого непритомним дістали з-під завалів.

"Дуже тяжко згадувати, в мене тут друге день народження, я чудом залишився живим. В мене нирки відмовляли".

Згадує 11 березня й тероборонівець Володимир Булаш, який отримав ушкодження ноги.

"О 4-й годині я на чергуванні тут був, обходили ми. Чую прильоти, почали фігачити по-повній. Ми туди, бачу там таке урвище, я сина почав кликати — нічого. Його там як бабахнуло, контузило, відкинуло, він отримав поранення. Мене теж у ногу, коли біг так розірвало".
Володимир Булаш каже, що 8 березня росіяни також обстріляли Літній театр, який поряд зі стадіоном. Там загинуло ще двоє тероборонівців.

"Як шарахнуло туди, там зверху наші відпочивали після чергування. Одного на смерть Андрія Губського, а Віктора Антоненка поранило. Зробили наче операцію, але в нього був цукровий діабет, то він помер там".

Теробороною в районі стадіону керував Олександр Пацюченко. 26 лютого він із побратимами приїхав до Чернігова для виконання завдань з оборони міста. Згадує, як люди почали гуртуватися.

"Визначили свої точки, де, що і як краще, і чекали команди. Люди стали самі підтягуватись, де вони зброю брали, я навіть уявлення не маю".

За словами Пацюченка, теробороні поставили завдання патрулювати стадіон через можливу висадку там російського десанту.

"Стояла задача у випадку вертолітного десанту стримувати їх. Можливо це дезінформація, яка була ними закинута. Всі варіанти можливі. Це війна, маємо втрати, найгарніших людей, і найвмотивованіших".

Сімох бійців тероборони, які загинули у березні в районі стадіону імені Гагаріна, указом Президента №735 посмертно нагородили орденами "За мужність" III ступеня. Олександр Пацюченко каже, що до списку нагороджених мав потрапити й восьмий — Олег Леонтьєв.

"Олег Леонтьєв, який був на стадіоні й загинув. Ми не можемо знайти, де його записали, в якій частині, де він отримував зброю. Він єдиний не вказаний із загиблих в указі Президента. Яка це помилка? Чия? Людський фактор".

 

suspilne.media

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини