Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 грудня, 07:58:58

Жінки та війна - життя триває

17.02.2023   11:16Агенцiя

Саме такою була тема спілкування під час онлайн зустрічі депутаток Чернігівської обласної і міської рад депутатських груп з гендерних питань “Рівні можливості” із депутатками парламенту Республіки Косово Тінкою Курті та Елізою Ходжі.

Депутатки парламенту поділилися власним досвідом переживання війни у Косово в 1998-1999 роках, а також розповіли, як досвід їхньої країни може бути корисним для жінок України.
За словами депутатки Елізи Ходжі, війна в Україні зараз суттєво відрізняється від тієї, що була в Косові, насамперед хорошою поінформованістю людей і доступом до інформації про події, що відбуваються. А в 90-х роках тим, хто виїхав із Косово, тікаючи від війни, доводилося по дві доби добиратися до Албанії, аби дізнатися бодай хоч щось про рідних і друзів, які залишалися в Косово. Ці події однаково є травматичними і болітимуть через багато років по завершенню війни.
 “Рани відкриті, і кожна дата нагадує про те, що ми пережили і яку ціну заплатили за нашу незалежність”, - наголосила керівниця групи депутаток-жінок у парламенті Косово Тінка Курті.
Депутатки парламенту Косова рекомендували українкам продовжувати займатися своєю професійною діяльністю, адже це дозволяє відчувати свою залученість до суспільної діяльності, продовжувати боротьбу заради перемоги і незалежності своєї держави. Також вони акцентували увагу на необхідності документування військових злочинів, збереження доказів і пошуку свідків, щоб потім притягнути винних до відповідальності. Не залишати свої історії в собі про пережитий досвід війни, а намагатися відкрито про них говорити, аби не перенести травми на наступні покоління.

Керівниця депутатської групи з гендерних питань в облараді Юлія Заїка розповіла про діяльність депутатів і депутаток, громадських організацій, волонтерів на Чернігівщині. Організація, яку вона очолює - Ліга ділових та професійних жінок України - активно допомагає відновлювати пошкоджене житло у приміських громадах Чернігова та в місті. Завдяки підтримці міжнародних партнерів вдалося уже відновити 950 будинків приватного сектору, що мали легкі та середні пошкодження, та 1000 квартир у багатоповерхівках обласного центру. Також вона презентувала платформу InterUAction, що допомагає покращити взаємодію різних сторін у процесі відновлення України.

    “Війна залишиться з нами назавжди, бо втрати, руйнування. психологічні травми - безповоротні, але вихід є - потрібно об'єднуватися, рухатися далі, щоб наближати нашу перемогу”, - наголосила депутатка Чернігівської обласної ради.  Також вона привітала представниць Республіки Косово з річницею Незалежності їхньої держави. Хоча на сьогодні Косово є частково визнаною державою, але є сподівання, що ситуація може змінитися.
    Учасниці зустрічі висловили зацікавлення в обміні досвідом та налагодженні подальшої конструктивної взаємодії, адже під час війни роль жінок не пересічна, і кожна з них робить свій вагомий внесок у перемогу.
 

Ірина Синельник

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини