Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 березня, 19:51:38

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

03.02.2023   13:57Агенцiя

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Однією з обставин, що виключає кримінальну протиправність діяння, є фізичний примус.
Стаття 40 Кримінального кодексу України стосується осіб, що постраждали віджорстокості, метою якої є залучення жертви до протиправної діяльності. Так, тілесні ушкодження, тортури, позбавлення волі та інші насильницькі дії змушують бранця чужих злочинних думок погодитись на будь-яку незаконну пропозицію.Відповідальність за таких умов не настає, адже неможливо призначити покарання, якщоволею людини цинічно знехтували та силою нав’язали чужу.
Що стосується організатора злочину, він не тільки понесе відповідальність за фізичний примус, а й також за дії, до яких схиляв жертву.



Відділ комунікації з громадськістю Східного
міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Останні новини Чернігівщини

Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює

Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19

А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».

Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14

Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.

4 березня: цей день в Україні і світі

4 березня: цей день в Україні і світі 09:11

День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression

Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59

Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.