Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 15:06:21

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

30.11.2022   11:06Агенцiя

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

За час, коли на Чернігівщині йшли активні бойові дії, народилося двоє дітей з ВІЛ-інфекцією через те, що не було можливості вчасно призначити їм профілактику. В мирний час такі випадки практично виключені.
«Треба припинити ланцюжок передачі вірусу»
За словами пані Ірини, під час воєнних дій люди потрапляють у небезпеку не лише через ворожі обстріли та бомбардування. Ті, хто має захворювання та потребує постійного прийому ліків, може постраждати через відсутність медикаментів. Менш доступною стає і рання діагностика.
«Для того, щоб зупинити епідемію, потрібно вчасно дізнатися про свій діагноз і припинити ланцюжок передачі вірусу. І обов’язково приймати лікування, аби жити повноцінним життям, - наголошує наша співрозмовниця. – Так, за два місяці – в жовтні та листопаді ми виявили вже 15 позитивних результатів».
У стресових умовах частіше практикується ризикована сексуальна поведінка — незахищені статеві контакти, часта зміна сексуальних партнерів. А в наш час найчастіше інфікування відбувається статевим шляхом.
Аби впоратися зі стресом, отриманими психологічними та фізичними травмами, деякі люди вдаються до зловживання алкоголем, наркотиками. Один із найпоширеніших способів вживання наркотиків за відсутності звичайних наркотиків або замісної підтримувальної терапії - ін’єкції. І це так само один із розповсюджених шляхів передачі ВІЛ-інфекції.
-    Отже, якщо ви потрапили до «групи ризику», варто подбати про своє здоров’я та перевірити статус. Сьогодні люди з діагнозом ВІЛ/СНІД, котрі проходять АРТ (антиретровірусну терапію), живуть багато років повноцінним життям. Цей діагноз давно перестав бути вироком, - переконує Ірина Кравець.
Де зробити тест і отримати допомогу в Чернігові?
Безкоштовний тест можна отримати в офісі ГО «Відродження Нації» в Чернігові (вул. Івана Мазепи, 3) та в деяких медичних закладах нашого міста та області. Зокрема,  у Чернігівській обласній лікарні, Чернігівській міській лікарні № 2», Ніжинській центральній міській лікарні, Борзнянській міській лікарні, Новгород-Сіверській центральній міській лікарні ім. І. Буяльского. Діагностика проводиться в рамках Проєкту «HealthLink: прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІД в Україні».
Жителі Чернігівщини, в яких виявлений ВІЛ за останній час, здебільшого – представники так званих «груп ризику». Це люди, які вживали наркотичні речовини ін’єкційно. Або перебувають у стосунках з такими людьми чи мали незахищений секс. Зверталися, зокрема, чоловіки, які користувалися послугами працівниць секс-індустрії. Саме тому вони вирішили перевіритися та дізналися про свій діагноз.  
-    Основне завдання нашого проекту – діагностика, - продовжує пані Ірина. - Даємо людині можливість пройти цей тест безкоштовно. У нас є оральні тести – це взагалі швидко. Щоб його отримати, проводимо анонімне анкетування. Бо нема сенсу використовувати тест, якщо людина не вела ризиковану поведінку. Якщо був незахищений статевий акт – так, це ризик.
Безкоштовно цей тест можуть отримати також військовослужбовці та їх дружини, бійці ТРО, внутрішньо переміщені особи, а також споживачі ін’єкційних наркотиків. І для цього навіть не обов’язково приходити до офісу організації чи лікарні.
Можна самостійно замовити тест на сторінці ГО «Відродження нації» у соціальній мережі  Фейсбук за посиланням https://fb.watch/h4EOjWtQUh/, заповнити певну форму та залишити адресу Нової пошти, на яку співробітники організації відправлять вам тест, який ви зможе зробити самостійно.
Якщо тест виявиться позитивним, у листі є номери, за якими можна звернутися, тому що тема дуже делікатна.

ГО «Відродження нації»

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини