Суд зобов’язав привести укриття у придатний для використання стан
Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов прокурора про визнання протиправною бездіяльність одного із професійних навчальних закладів Чернігівського району та зобов’язано привести дві захисні споруди цивільного захисту у стан, придатний для використання за цільовим призначенням – укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.
Прокурором встановлено, що заклад освіти, на балансі якого перебуває дві захисні споруди площею понад 840 кв. м. місткістю до 400 осіб та призначені безпосередньо для укриття його вихованців, не забезпечив їх відповідність вимогам законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у разі застосування засобів масового ураження.
У результаті застосування прокурором представницьких заходів реагування суд задовольнив позовні вимоги, поновив інтереси держави та учасників навчального процесу.
Наразі на розгляді у суді перебуває ще чотири позови вказаної категорії, у яких балансоутримувачі захисних споруд, розташованих при навчальних закладах області, дотепер не забезпечили їх схоронність та приведення у стан готовності до використання за призначенням.
Робота на даному напрямі триває.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 13:31
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39
10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.
Поліція документує наслідки ударів росіян на Чернігівщині: поранено людину 10:07
Вчора та сьогодні вранці ворог вкотре атакував Чернігівщину безпілотниками: під ударами росіян були Новгород-Сіверський та Корюківський райони.
Блокування накладних скоротилось до 0,1%: результати реформування системи моніторингу ДПС 10:04
Станом на сьогодні частка податкових накладних реєстрацію яких зупинено, становить лише 0,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух.
В області шукають помічників ветеранів: як долучитися до команди фахівців 09:57
Учора, 16 лютого, через платформу «е-Ветеран» розпочався конкурсний відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.