Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:48:15

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

25.11.2022   10:10Агенцiя

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Документ розроблений з урахуванням особливих умов і наслідків, спричинених повномасштабним російським вторгненням, для забезпечення відновлення та подальшого розвитку територіальної громади міста в короткостроковій перспективі.

    — У сфері територіальної оборони основні зусилля пропонується зосередити на забезпеченні публічної безпеки населення та виконання завдань національного спротиву в умовах воєнного стану та в мирний час.

    В житлово-комунальному господарстві забезпечуватиметься робота об'єктів критичної інфраструктури та міських комунальних служб, відновлюватимуться пошкоджені об'єкти. Першочергово буде проводитися  реконструкція водопровідних мереж та систем каналізації, капітальний ремонт пошкоджених мостів та реконструкція Меморіальної каплиці на честь загиблих Захисників України.

    У сфері транспорту передбачається продовження відновлювальних робіт, внесення змін до транспортних маршрутів для покращення якості надання послуг пасажирських перевезень.

    Робота з міжнародних відносин буде направлена на налагодження співпраці та взаємодії з європейськими країнами через їх муніципалітети.

    У сферах освіти та медицини планується проведення капітальних ремонтів із застосуванням сучасних безпекових та енергозберігаючих технологій, у сферах культури, туризму та спорту передбачається відновлення закладів, що постраждали внаслідок військової агресії, формування учбових програм та облаштування  приміщень, що будуть пристовані до умов воєнного стану, — прокоментувала напрямки діяльності міста у 2023-му заступниця начальника управління економічного розвитку Віталія Ярещенко.

Чернігівський міський голова зауважив, що ця Програма є формальним документом із зазначенням базових позицій. Життєдіяльність міста наступного року залежатиме від низки факторів, одним із яких є широкомасштабна війна і цинічні злочини росії проти цивільного населення.

    — Прийняття цієї Програми є формальністю, адже, на сьогоднішній день навіть нерозуміння графіку подачі електричної енергії, як наслідок дає неповне розуміння податків.  Адже це на сьогодні, в першу чергу, б'є по бізнесу. Страждають всі підприємства — від малих до великих. Відповідно, це і рівень заробітних плат страждає, рівень податків і так далі.

    Друга є причина, ми не знаємо скільки коштів будемо витрачати (на безпекові заходи — ред.) і як будуть розгортатися військові події, але, ми будемо їх витрачати стільки скільки буде необхідність, це наш пріоритет на сьогодні, — сказав Владислав Атрошенко.

Зазначимо, що 2022-й став роком викликів та навантажень на всі міські структури та підприємства. Внаслідок активних бойових дій було пошкоджено/зруйновано об'єкти критичної інфраструктури, школи та дитсадки, приватні житлові та багатоквартирні будинки, підприємства тощо. Починаючи з квітня, як тільки російського окупанта наші військові вигнали з чернігівської землі, почалося поступове і системне відновлення міста. Крім того, було реалізовано заходи зі зміцнення обороноздатності  (облаштовано блок-пости, спостережні пункти, захисні споруди та вогневі позиції).

Для визначення основних напрямків діяльності міста у наступному році, прописаних у Програмі економічного та соціального розвитку на 2023 рік, було виконано аналіз демографічних показників, а також даних економічного та соціального розвитку Чернігова.

Демографічна ситуація. За інформацією, яка міститься в реєстрі територіальної громади, станом на 1 листопада кількість осіб, місце проживання яких зареєстровано у місті, становить 276,2 тис. осіб.

У структурі населення переважають жінки. На початок 2022 року їх питома вага складала 54,4 %, а чоловіків – 45,6%. Чернігів має регресивну вікову структуру населення. За 6 місяців цього року в місті народилось 506 малюків, що на 38% менше, ніж за відповідний період минулого року; померло – 2 558 особи, що на 16% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Міський бюджет.  За січень-вересень 2022 року до загального та спецфондів бюджету, враховуючи офіційні трансферти, зараховано 2345,1 млн грн, що складає 78,3 % призначень звітного періоду з урахуванням змін.

Обсяги надходжень за 9 місяців 2022 року збільшились на 85,3 млн грн, або на 3,8 %, через отримання більшого обсягу надходжень власних та закріплених джерел доходів, зокрема, податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військових, тоді як обсяг отриманих трансфертів значно зменшився.

Ринок праці. Номінальна середньомісячна зарплата штатних працівників станом на 1 лютого склала близько 11 853 грн (+ 4 % до рівня 2021 року). Штатні працівники суб’єктів господарювання міста отримували заробітну плату на 18,7 % меншу, ніж в Україні.

У Чернігівському міському центрі зайнятості протягом січня-жовтня 2022 року отримували послуги 6 868 безробітних, що на 8,2 % менше, ніж у відповідному періоді 2021 року.

Соціальний захист. За інформацією департаменту соцполітики ЧМР,  станом на 1 жовтня призначено субсидії 25 210 домогосподарствам для оплати житлово-комунальних послуг під час опалювального сезону 2021/2022 років (близько 28% домогосподарств міста).

Бізнес. За 9 місяців 2022 року кількість економічно активних суб’єктів малого та середнього підприємництва зменшилась з початку року на 1,7 % і склала 19 226 суб’єктів господарювання, з них 2 618 – юридичні особи (на 17 % менше, ніж у попередньому році).

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.