Чернігів та Реймс зафіксували партнерство
Договір про майбутню співпрацю з Реймсом. Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако наразі перебуває з робочим візитом у Франції, де і було підписано тристоронню угоду між Чернігівом, Великим Реймсом та Реймсом.
— Поспілкувався з мером міста Арно Робіне, а також президентом Великого Реймса Катрін Вотрен. Також мав нагоду виступити на засіданні в міській раді Реймса, де була підписана угода про співпрацю між нашими містами. Беззаперечно, вони захоплюються українцями та нашим містом, й щиро хочуть підтримати нас у складний час, — говорить про свій візит до Реймса секретар міськради.
Олександр Ломако партнерство Чернігова з цим містом називає стратегічною співпрацею.
— Нас цікавить досвід Реймса в поводженні з відходами та переробкою сміття, очистка води, розвиток громадського транспорту, співпраця в сфері культури. Але, в першу чергу — це дружба між нашими містами на багато поколінь вперед. Адже між нами багато спільного. Обидва міста близькі від столиці та знають переваги та недоліки цього факту.
Реймс дуже сильно постраждав під час Першої світової та має досвід не просто відновлення, а переосмислення міста, над чим зараз працює Чернігів. Обидва міста з надзвичайною історичною спадщиною та працюють над розвитком туризму (зі спільною проблемою лишити гостей на ніч в місті). А головне, ми вміємо однаково відважно боротися за свободу, пристрасно кохати та віддано дружити!
Зазначимо, що співпраця між Черніговом та Реймсом, її налагодження та подальший розвиток, стала можливою завдяки допомозі Програмі "U-LEAD з Європою".
Реймс — місто у Франції з населенням понад 180 тисяч осіб. Відоме, як столиця шампанських вин, там розташовані найбільші його виробники. Також у місті знаходиться великий авіабудівельний завод, що випускає літаки загального призначення.
Це друге велике європейське місто з яким Чернігів укладає партнерство під час широкомасштабної війни. Раніше офіційно закріпили домовленості про співпрацю з польським Жешувом.
Також зараз триває робота з підписання аналогічного договору з німецьким Аахеном.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22
26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.
«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18
«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.
Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12
Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.
Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52
У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.
27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50
День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression