Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 19:26:50

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекцією на Чернігівщині

04.12.2012   15:06

4 грудня відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, приурочене до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Головний лікар Чернігівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун поінформував присутніх про актуальність привернення уваги населення до проблематики ВІЛ/СНІДу, профілактики цього захворювання, проаналізував епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції в Чернігівській області.

Він наголосив, що епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні є серйозною медико-соціальною та економічною проблемою, при цьому одним з головних шляхів її подолання є пропаганда профілактичних заходів – безпечної поведінки. Зокрема, з 15 листопада по 16 грудня вже четвертий рік поспіль проходить місячник заходів, присвячених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Також серед позитивних зрушень Микола Дейкун виокремив той факт, що переважна більшість учнів та студентів у середніх та вищих навчальних закладах охоплюються профілактичними заходами.

На даний час в області офіційно зареєстровані та перебувають під диспансерним наглядом 2624 ВІЛ-інфіковані. Хворих на СНІД – 374 особи. Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції – у містах Прилуках та Чернігові, Щорському, Талалаївському, Прилуцькому, Новгород-Сіверському та Козелецькому районах.

Протягом 2012 року під диспансерний нагляд взято 411 ВІЛ-інфікованих осіб. Серед них статевим шляхом інфікувалося 62%, парентеральним – 37%, від ВІЛ-інфікованих матерів інфікувалося 3 дитини (1%). Таким чином, частка осіб, які інфікувалися статевим шляхом, продовжує зростати.

В області забезпечений доступ ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до проведення антиретровірусної терапії, створені умови для надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечення соціального та психологічного супроводу ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Якщо на початку 2012 року антиретровірусну терапію отримували близько 400 осіб, то на даний час – 747, у тому числі 51 дитина.

Микола Дейкун нагадав, що існує лише три можливі шляхи зараження ВІЛ-інфекцією: статевий (при незахищеному статевому контакті), парентеральний (при користуванні одним шприцом та голкою серед споживачів ін’єкційних наркотиків) та передача від інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів, у разі годування груддю). Таким чином, зараження можна уникнути шляхом відповідального ставлення до статевих відносин, використання презервативів, відмови від вживання наркотиків або ж, принаймні, використання стерильних шприців. Безкоштовне тестування на ВІЛ можна пройти у будь-якому медичному закладі.

Детальну інформацію про епідситуацію з ВІЛ-інфекції в області та роботу обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом можна отримати на сайті закладу (http://spidcentr.com.ua). Адреса центру: 14005, Чернігів, вул. Щорса, 3, тел./факс: (04622) 4-40-56, електронна адреса: spidcentr@mail.ru. Телефони кабінету “Довіра” – (0462) 660-926, (04622) 4-04-71.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.