Переселенці - нове дихання для громад
Із початком повномасштабного вторгнення російських військ на нашу землю кожна чернігівська громада стала прихистком для багатьох людей, яким надали статус ВПО.

Менська громада не стала виключенням, а приймала з перших днів і досі приймає людей, яких війна змусила змінити своє постійне місце проживання. Кожна людина, що перемістилась в своєму житті мала якусь роботу, захоплення, чимось цікавилась, робила щось для свого комфорту, оточуючих, аж поки війна не відкрила двері з ноги і не довелося поїхати. На новому місці всі адаптуються по-різному: хтось досі не може відійти від подій і повноцінно включитися в життя, а хтось одразу почав шукати роботу, думати як заробити на життя, зрозумів, що може бути корисним громаді та новому оточенню.
Ми споспілкувались із пані Світланою, яка приїхала в Мену на початку війни і продовжує тут займатися своєю справою, яка приносить користь і громаді, і її родині.
"Ми приїхали в Мену із Сумщини, там жили за 30 кілометрів від кордону, але там із першого дня і до тепер вибухи, стрілянина і жити там дуже небезпечно. Я маю двох дітей та чоловіка. Не так давно ( до початку війни) ми приїздили з чоловіком в Мену у справах і тільки-но вийшли з електрички одразу побачили світлі і приємні обличчя людей, які нас не знали, але вітались на пероні. Я пройнялась таким моментом і Менщина закохала нас в себе. Тому, як тільки з'явилася необхідність тимчасово поїхати зі свого селища, то ми ні хвилини не роздумуючи вирушили в Мену. Тут ми зупинились в знайомих і живемо досі. Найперше, що я вирішила брати із собою - моя швейна машинка. Я займаюсь швейною справою вже багато років у себе вдома і тому не могла навіть уявити, як це сидіти в Мені без роботи. І відчувала, що мої руки в громаді зайвими не будуть. Я працюю із ремонтом м'яких меблів під час їх перетяжки, шию чохли на крісла, стільці, за потреби ремонтую одяг. Дякуючи "сарафанному радіо" люди звертаються з Мени, а також надаю свої послуги на виїзді.
Я вважаю, що моя родина працьовита, адже на Сумщині ми займались сільським господарством, обробляли город, знаходили можливості для заробітку, адже родина має за щось жити. Тому і тут не сидимо, склавши руки.
Моїй родині в Мені дуже подобається. Чоловік працює, діти швидко знайшли спільну мову із однолітками, старша відвідує клуб за інтересами. Тож доки ми можемо - ми будемо намагатися приносити користь цій громаді, наближати перемогу та повернення додому, адже тут добре, але вдома краще всім".
Матеріал підготовлено ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту "Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО" за підтримки МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»).
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).