Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 04:39:15

Прокуратура відреагувала на порушення при проведенні закупівель на 15 млн грн

21.11.2022   14:04Агенцiя

Органами прокуратури області проводиться системна робота щодо протидії порушенням бюджетного законодавства при закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, а також за кошти державних підприємств, отриманих у результаті господарської діяльності.

Така робота спрямована як на забезпечення економії використання фінансових ресурсів, так і на необхідність створення здорової конкуренції для вибору замовником, що діє від імені держави, максимально задовільної пропозиції при найнижчій ціні.

За результатами проведеної роботи встановлено, що окремими державними підприємствами при здійснені закупівель у порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» укладено ряд господарських договорів без оголошення та проведення відповідних тендерів з посиланням на те, що для оплати використовуються не бюджетні кошти, а кошти, здобуті внаслідок самостійної господарської діяльності державного підприємства.

Разом з тим, таке використання коштів є неефективним, оскільки не забезпечує прозорості укладення договорів та створення здорової економічної конкуренції, що сприяло б, у свою чергу, економії коштів самого підприємства, засновником і власником якого є безпосередньо держава.

Наведені порушення підтверджено також висновками фахівців Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.

На усунення порушень вимог бюджетного законодавства прокурором заявлено позови про визнання недійсними договорів закупівель на понад 15 млн грн із застосуванням наслідків недійсності.

Наразі, оцінивши надані прокурором докази, рішенням Господарського суду Чернігівської області від 14.11.2022 задоволено один з позовів прокуратури щодо закупівлі на 3 млн грн.

Інші справи перебувають на розгляді в суді, тож подальша робота з цих питань триває.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.