Прокуратура відреагувала на порушення при проведенні закупівель на 15 млн грн
Органами прокуратури області проводиться системна робота щодо протидії порушенням бюджетного законодавства при закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, а також за кошти державних підприємств, отриманих у результаті господарської діяльності.

Така робота спрямована як на забезпечення економії використання фінансових ресурсів, так і на необхідність створення здорової конкуренції для вибору замовником, що діє від імені держави, максимально задовільної пропозиції при найнижчій ціні.
За результатами проведеної роботи встановлено, що окремими державними підприємствами при здійснені закупівель у порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» укладено ряд господарських договорів без оголошення та проведення відповідних тендерів з посиланням на те, що для оплати використовуються не бюджетні кошти, а кошти, здобуті внаслідок самостійної господарської діяльності державного підприємства.
Разом з тим, таке використання коштів є неефективним, оскільки не забезпечує прозорості укладення договорів та створення здорової економічної конкуренції, що сприяло б, у свою чергу, економії коштів самого підприємства, засновником і власником якого є безпосередньо держава.
Наведені порушення підтверджено також висновками фахівців Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.
На усунення порушень вимог бюджетного законодавства прокурором заявлено позови про визнання недійсними договорів закупівель на понад 15 млн грн із застосуванням наслідків недійсності.
Наразі, оцінивши надані прокурором докази, рішенням Господарського суду Чернігівської області від 14.11.2022 задоволено один з позовів прокуратури щодо закупівлі на 3 млн грн.
Інші справи перебувають на розгляді в суді, тож подальша робота з цих питань триває.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).