Урочисто склали військову присягу
У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в селищі Десна на Чернігівщині, 60 солдатів з молодого поповнення склали Військову присягу. Призвані вони були з резерву для комплектації окремого навчального ремонтно-відновлювального батальйону.
Заступник командира батальйону з виховної роботи майор Сергій Шевчук розповів:
– В навчальному центрі юнаки вже близько місяця. За цей час вони пройшли первинну підготовку – курс молодого бійця, виконували навчальні вправи за стрілецької зброї, знайомились зі специфікою служби в навчальному центрі.
Всі юнаки мають професійно-технічну освіту, це випускники технікумів та професійно-технічних училищ. У військкоматах, на замовлення центру, спеціально підбирали хлопців які освоїли робітничі професії. Це зварювальники, автослюсарі, столярі, токарі тощо. У ремонтному батальйоні потрібні саме вони. Їхнім головним завданням до завершення строкової служби буде обслуговування й ремонт військової техніки і озброєння навчальних частин та підрозділів. Цих солдатів не потрібно навчати з нуля, адже вони вже мають певний стаж і необхідні навики роботи.
З прийняттям Військової присяги молодих солдатів – майбутніх своїх підлеглих привітав заступник начальника центру з озброєння – начальник технічної частини полковник Валерій Шаповалов, командир батальйону підполковник Валентин Савенок, командир роти капітан Ігор Целмс і командир відділення молодший сержант Олексій Молодих.
Також привітати юнаків прийшли і численні гості. Це батьки, родичі та друзі. Вони з повагою дивились на своїх хлопців, як вони чітко крокують, доповідають командирам, промовляють слова Військової присяги, проходять урочистим маршем.
Молодий солдат курсант Сергій Григорук, від імені своїх товаришів, звернувся командирів і гостей частини:
– Сьогодні у нас дуже важливий день, нам випала честь служити Батьківщині, нам довірили зброю. І ми не посоромимо Вас, гідно служитимемо і добре виконуватимемо свій солдатський обов’язок!
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.