Пам’ять жертв Голокосту вшанували у Чернігові
18 листопада у Чернігові в Березовому рову біля пам’ятного знаку жертвам масових розстрілів нацистськими окупантами євреїв у 1941 році вшанували пам’ять жертв Голокосту обласного центру та Чернігівщини під час Другої світової війни.
У меморіальному заході взяли участь представники єврейської громади, громадськості та влади міста, Українського інституту національної пам’яті.
«27 січня цього року ми всі на цьому місці, вшановуючи пам’ять жертв Голокосту закликали: «Ніколи знову». А з 24 лютого цього ж року вже російські фашисти здійснюють злочин геноциду проти українського народу», — із сумом констатував модератор заходу, голова Чернігівської міської єврейської громади Олександр Чеван під час меморіального мітингу.
«Сьогодні ми тут зібралися, щоб вшанувати пам'ять євреїв Чернігова, які були розстріляні у 1941 році тільки через те, що вони єврейської національності. Тоді у нацистській Німеччині панувала ненависть до різних народів. І єврейська громада найбільше постраждала від цієї агресії. На жаль, зараз ми живемо у війні і можна зробити висновки, що російська імперська держава знищує українців тільки через те, що вони українці. Рівень жорстокості не можна порівнювати, але, на жаль, це повторюється і ми чітко розуміємо, що до цього призвело. Як до Другої світової війни, так і до цієї війни привела байдужість і сліпота західних лідерів, які вчасно не помітили загрозу. До масових вбивств та геноциду призводить тоталітарний режим, коли влада концентрується у невеликої групи людей, а потім знищуються нації. Це велике зло і світ має з цим боротися», — сказав Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради.
«На цьому місці з листопаду 1941 року нацисти вбили від 800 до 1500 євреїв. Всього в 1941-1943 роках під час Голокосту на Чернігівщині окупанти знищили від 4-х до 6 тисяч за приналежність до єврейської національності. Цей геноцид вчинив нацистський тоталітарний режим, але він нічим не відрізняється від Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років, організованого комуністичним тоталітарним режимом, і нинішнього геноциду путінського режиму Російської Федерації проти української нації. Форми різні, а сутність одна — найтяжчий злочин проти людяності та людства. Знання історії Голокосту, Голодомору та інших геноцидів, розуміння їхньої злочинної сутності, абсолютна нетерпимість до всіх форм ксенофобії, расизму й шовінізму, тоталітаризму і авторитаризму дасть можливість не тільки зупиняти такі людські катастрофи, а насамперед запобігати», — наголосив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.
Учасники заходу помолилися за жертвами Голокосту в Чернігові, хвилиною мовчання вшанували загиблих, встановили 6 лампадок, які символізують 6 мільйонів вбитих нацистами євреїв, поклали квіти до пам’ятного знаку.
Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.