Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 15:04:15

У Ніжинський громаді підсумували діяльність щодо розвитку та підтримки діяльності органів самоорганізації населення

04.11.2022   15:49Агенцiя

3 листопада 2022 року в Ніжині відбулась презентація напрацювань проекту «Посилюємо демократію участі через розвиток та діяльність ОСН», який був реалізований громадською організацією «Центр Доброчин».

Доповідачами на прес-конференції були:
• Олександр Підгорний – експерт проекту, ГО «Центр Доброчин»
• Федір Вовченко - перший заступник Ніжинського міського голови  
• Ірина Грозенко –  заступник Ніжинського міського голови
• Наталія Бойко  – начальник відділу з благоустрою житлових питань паркування роботи з органами самоорганізації населення та взаємодії з правоохоронними органами Ніжинської міської ради
• Наталія Дрозд – керівник організації, ГО «Центр Доброчин»

📌Розпочинаючи захід, експерт проекту Олександр Підгорний зазначив, що завданням цього проекту було посилення спроможності членів Ніжинської територіальної громади використовувати форми місцевої демократії через створення, активізацію та покращення діяльності органів самоорганізації населення (ОСНів).

👉Для Ніжинської громади інститут вуличкомів відходить у минуле (враховуючи до всього ще і факт досить складної процедури створення вуличних комітетів відповідно до ЗУ «Про органи самоорганізації населення»), бо практично усі питання, якими колись вони опікувалися, взяли на себе сьогодні пункти самоорганізації населення по мікрорайонах.
🔰Органи самоорганізації населення загалом зарекомендували себе як одну з дієвих форм участі громадян у вирішенні окремих питань місцевого значення. Зважаючи на суть створення ОСНів, проаналізувавши ефективність діяльності нині діючих органів самоорганізації населення, пріоритетним для міста вбачається прийняття Програми з розвитку та підтримки ОСН в Ніжинській громаді.

🔰Прийняття та подальша реалізація даної Програми дасть можливість і надалі підтримувати дієвість механізмів для вирішення актуальних проблем мікротериторій, підвищить можливість оперативно вирішувати питання життєдіяльності міста, збільшить прозорість влади, розвитку місцевих ініціатив, задоволенню соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів та покращенню якості життя мешканців Ніжинської громади та стане підґрунтям забезпечення стабільного функціонування органів самоорганізації населення.

📌Також експерти Центру Доброчин посилювали професійну спроможність активу ОСНів, членів ініціативних груп, вуличкомів та представників інститутів громадянського суспільства. Як результат навчань, члени територіальної громади знають як та вміють  ефективно використовувати інструменти місцевої демократії; застосовувати інноваційні Інтернет технології – нові медіа; враховувати принципи гендерної рівності, недискримінації та інклюзії в своїй роботі та ставитись відповідально до навколишнього середовища. Підготовлені спеціалісти також забезпечать інституційну стабільність органів самоорганізації населення.

👍Реалізація проекту активізувала та покращила діяльність органів самоорганізації населення в Ніжинській територіальній громаді. Відділ роботи з органами самоорганізації населення та взаємодії з правоохоронними органами Ніжинської міської ради та громадська організація «Центр Доброчин» продовжать свою діяльність і після завершення проекту в рамках інформативної, консультативної роботи з населенням.

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety #Dobrochyn
📌Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
 
Центр Доброчин / Dobrochyn Center

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини