Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:00:29

У Чернігівській області отруїлися грибами 12 людей, з них одна померла

04.11.2022   14:57Агенцiя

У вересні нинішнього року в Україні грибами та стравами з них отруїлися 11 дітей. Серед них зафіксовано 2 летальних випадки.

Невтішна ситуація і на Чернігівщині – протягом минулого року вживання грибів завдало шкоди 15-тьом жителям області, з яких і 5-тьом дітям. На жаль, тоді померли 3 людини, з яких 2 дитини. А станом на 01.11.2022 року в області зареєстровано 12 випадків отруєння грибами, 1 людина померла.

Головні причини отруєнь грибами: вживання неїстівних грибів, неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих грибів, вживання таких грибів, що змінилися внаслідок мутацій та набули отруйних якостей. Найчастіше отруєння виникають через вживання страв та консервації з такими грибами, як бліда поганка, підосичник, опеньок, сироїжка, маслюк, зонтик, а також невідомі дикорослі гриби.

Аби уникнути отруєння грибами, слід дотримувати простих правил, які збережуть вам здоров’я, а іноді і життя:
– не купуйте сушені/солені/консервовані гриби на стихійних ринках;
– уважно оглядайте гриби, звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки. Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними;
– не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій, адже вони вбирають у себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;
– не куштуйте сирих грибів;
– варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв;
– готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
– зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби;
– якщо ви не знаєтеся на грибах, вам взагалі не варто вдаватися до «тихого полювання».

Відтак вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, а також літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.

Симптомами грибного отруєння можуть бути: запаморочення, нудота, діарея,сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг, галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності. Якщо після споживання грибів ви спостерігаєте в себе або своїх близьких симптоми отруєння — негайно викликайте «швидку»! До її приїзду необхідно вдатися до методів долікарської допомоги – промийте шлунок, пийте багато рідини (воду, підсолену воду, прохолодний чай), прийміть будь-які сорбенти та дотримуйтеся постільного режиму.

І головне: враховуючи, що через військові дії ліси Чернігівщині можуть бути заміновані, людям взагалі не рекомендовано вдаватися до збирання грибів! Варто пам’ятати – хоча гриби і мають певні смакові якості, без них можна обійтися, а додати до свого щоденного раціону інші, не менш поживні продукти харчування.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.