На Чернігівщині росіяни пробують здійснювати аеророзвідку за допомогою дронів - Генштаб
Росія активно насичує щойно мобілізованими солдатами білорусь. Нині відбувається перекидання підрозділів 1-ї танкової армії (2-ї мотострілецької дивізії) з росії разом з технікою та щойно мобілізованими солдатами. Вони розміщуються на основних військових полігонах білорусі, стверджує Генштаб ЗСУ.
Упродовж жовтня переміщено близько 1500 залізничних платформ з озброєнням та військовою технікою, до 200 пасажирських вагонів, понад сотню вантажних вагонів з військовим майном.
Також білорусь продовжує використовуватися як територія для завдання ракетних ударів по Україні. Особливо база Лунінець у Брестській області, де розміщуються іранські безпілотні апарати, а також їхні оператори, інформують у Генштабі ЗСУ. Моніторингова група «Беларускі Гаюн» відреагувала на цю тезу, заявивши, що не може ані підтвердити, ані спростувати дані щодо наявності іранських дронів та інструкторів на території Брестської області. Білоруси стверджують: якщо дрони десь і є, то хіба що у Зоні відчуження
«Говорячи про розташування та запуски «Шахедів» з аеродрому в Лунінці, то можемо вам надати лише один факт: ми щодня отримуємо інформацію від джерел у тому районі і жоден з них жодного разу не зафіксував навіть звуків схожих на мопед (звук характерний для «Шахедів»). Крім того, в Лунінці в останні місяці йдуть масштабні будівельні роботи, і військової техніки там зараз практично немає», - пише «Гаюн».
У Генштабі 3 листопада проінформували, що напередодні противник завдав нових ударів по цивільних об‘єктах на Київщині, Черкащині та авіаційних ударів із застосуванням дронів-камікадзе по Полтаві. Скрізь ціль - ураження цивільної інфраструктури.
На Чернігівщині та Сумщині противник продовжує обстрілювати прикордоння зі ствольної, реактивної артилерії, мінометів по позиціях наших військ та по об’єктах цивільної інфраструктури в трьох населених пунктах Чернігівської області та 9 - на Сумщині.
Також саме на Півночі противник намагається проводити активну розвідку за допомогою різних типів БПЛА.
«В Чернігівській, Київській та Харківській областях. ЗСУ активно протидіють усіма наявними засобами. В тому числі з використанням сучасних засобів РЕБ», - повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов під час брифінгу в Military Media Center.
Також він розповів про статистику застосування противником ракетного озброєння та БПЛА.
— З 27 жовтня противник випустив 68 ракет та застосував 30 БПЛА-камікадзе типу Shahed-136 по об’єктах на території України, – повідомив Олексій Громов.
За даними ГШ ЗСУ, дві третини ракет та 40% БПЛА (10 з 25) були збиті нашою ППО.
— Це вкотре підтверджує професіоналізм наших захисників, — підкреслив представник ГШ ЗСУ.
Також в рф мобілізація переведена у прихований режим. Військкомати отримали вказівку продовжувати шукати добровольців, які виявлять бажання укласти контракт на участь у «спеціальній військовій операції».
Здійснюються спроби повернути військових рф, які отримали поранення, або були звільнені.
У росії критично не вистачає офіцерського складу, тож, нині пришвидшується підготовку кадрів у відповідних вишах, випуск перенесений з червня 2023-го на грудень 2022-го.
"Час Чернігівський" писав про наміри білорусі провести мобілізацію: про це може свідчити факт, що військомати замовляють друк десятків тисяч бланків повісток.
Останні новини Чернігівщини
Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14
Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.
Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33
Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.
Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12
Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».
У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28
Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.