Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 червня, 12:00:08

День відкритих дверей Чернігівського МЦЗ для людей з інвалідністю

03.12.2012   12:51Агенцiя

Напрочуд насиченим багатьма заходами та цікавими зустрічами виявився напередодні Дня захисту інвалідів четвер 29 листопада в Чернігівському МЦЗ. Там пройшов День відкритих дверей центру зайнятості, гостями якого були роботодавці та люди з інвалідністю. Звісно ж, запросили і соціальних партнерів служби зайнятості, які також опікуються проблемами цієї категорії населення.

Перші гості в центрі зайнятості з’явилися ще зранку, бо вже о 10 годині одночасно розпочалася низка заходів. На першому поверсі спеціалісти МЦЗ ознайомлювали учасників заходу з послугами служби зайнятості та актуальними вакансіями, надавали консультації з питань зайнятості. У фойє на другому поверсі всі бажаючі мали змогу помилуватися чудовими малюнками, що яскраво свідчили про майстерність його авторів. Там було розміщено виставку робіт людей з інвалідністю громадської організації “Шанс”.

В той же час роботодавці, представники громадських організацій та фахівці служби зайнятості зібралися за “круглим столом”, тема якого “Шляхи удосконалення співпраці служби зайнятості з роботодавцями та соціальними партнерами у вирішенні проблем працевлаштування осіб з інвалідністю”. Присутні обговорили основні напрями подальшої співпраці служби зайнятості з партнерськими організаціями задля сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю та подали певні пропозиції щодо підвищення результативності надання соціальних послуг цим громадянам.

Шукачі роботи мали змогу взяти участь у міні-ярмарку вакансій, під час якого проводився підбір претендентів працювати охоронниками, швачками, кравцями, водіями, бабінонарізувачами, токарями, різальниками металу, заточувальниками тощо. Безпосередньо від роботодавців безробітні дізнались про специфіку роботи за тим чи іншим фахом, вимоги до працівників, рівень заробітної плати. Ті, хто виявив бажання працювати за певною професією, мали змогу відразу пройти співбесіду і домовитися про подальшу зустріч вже на підприємстві.

Справжнім сюрпризом для всіх став приїзд на захід чарівної гості з Рівного Наталії Колесової, дворазової чемпіонки світу з танців на візках, історія життя якої переконує у безмежних можливостях людей з інвалідністю і надихає тих, хто втратив надію, на нові звершення. У рамках Дня відкритих дверей Наталія Колесова провела два семінари-тренінги. Перший для роботодавців на тему: “Працевлаштування людей з особливими потребами із супроводом”. Слухачі ознайомилися з перевагами, які отримує роботодавець, взявши на роботу людину з інвалідністю, як без великих фінансових витрат власними силами пристосувати робоче місце під її особисті потреби. Позитивним досвідом працевлаштування людей з інвалідністю поділилися й роботодавці.

Другий тренінг “Успішне працевлаштування осіб з особливими потребами: від мрій до цілей” було проведено вже після обіду для людей з інвалідністю. На прикладі свого життя Наталія пояснила учасникам, що для досягнення успіху інвалідність не перепона. Треба навчитися насолоджуватися кожною миттю, ніколи не опускати руки і брати від життя все можливе. Тепер Наталія – не просто людина з інвалідністю, а ще й зразкова мама, любляча дружина і донька, дворазова чемпіонка світу з танців на візках, власниця швейної майстерні, репетитор англійської мови, тренер ТзТОВ “Вектор успіху”. Поєднуючи такі методи, як бесіда, рольова гра, міні-лекція, мозковий штурм, відповіді на запитання, Наталія вчила присутніх створювати свій позитивний образ, правильно розставляти життєві пріоритети, пояснила, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем і поводитись на ній, як писати резюме тощо.

“Інвалідність не позбавляє людину реалізації, і це не пошук мене, а створення – я створюю себе такою, якою хочу бачити себе і в сім’ї, і на роботі, і в будь-якій діяльності, я хочу бути успішна”, – сказала дворазова чемпіонка світу з танців на візку.

Підбиваючи підсумки, спеціалісти центру зайнятості висловили надію, що масштабний захід принесе позитивні результати, тобто сприятиме працевлаштуванню людей з інвалідністю.

Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ
 

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж 11:24

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 6 пожеж, з яких 1 виникла на об'єкті, 1 в житловому секторі, 1 на транспорті та 3 в природних екологічних системах.

Склад населення Чернігівської області за віком. ДОВІДКА

Склад населення Чернігівської області за віком. ДОВІДКА 11:10

На 1 січня 2021 року на Чернігівщині, за розрахунками, постійно проживали 968,1 тис. осіб (2,3% населення України).

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно 10:50

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:09

22 червня відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини