Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:54:08

Свідоме та відповідальне ставлення до того, ЩО і ЯК пише журналіст – ось запорука успішної протидії мові ворожнечі

03.12.2012   09:24Агенцiя

30 листопада 2012 року в Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка з 12.00 до 15.00 відбувся семінар «Протидія мові ворожнечі у ЗМІ», на якому журналісти Чернігівських ЗМІ навчалися як уникнути «мови ворожнечі»

Захід відбувавсяся в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Антидискримінаційна дія», спільної ініціативи Коаліції з протидії дискримінації в Україні (http://antidi.org.ua) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та  координації Вінницької ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ».

Семінар пройшов у формі відкритої  дискусії з Максимом Буткевичем - відомим  журналістом та громадським діячем, координатором Проекту «Без кордонів» та експертом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

«Журналіст поділяє відповідальність за передану інформацію, – каже Максим Буткевич своїм «учням»: він відповідає не тільки перед тими, хто контролює  ЗМІ, але насамперед перед суспільством, приймаючи до уваги різноманітні соціальні інтереси. Соціальна відповідальність журналіста вимагає, щоб за будь-яких обставин він діяв відповідно до своєї моральної свідомості».

Основою дискусії стали питання  про стандарти професійної етики  журналістів, про те, як уникнути «мови  ворожнечі» та як їй протидіяти в журналістській роботі.

«Сьогодні ми отримали дуже важливі  знання, про які часто забуваємо  під час роботи. Нажаль, мова ворожнечі  є дуже поширеною в нашому повсякденному  житті, в побутовій мові, в анекдотах  і ми, журналісти, в конвеєрі роботи дуже швидко забуваємо про суспільне значення того, що ми пишемо», – каже Олег Дешура, журналіст газети «Вектор».

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.