Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 16:02:44

Свідоме та відповідальне ставлення до того, ЩО і ЯК пише журналіст – ось запорука успішної протидії мові ворожнечі

03.12.2012   09:24Агенцiя

30 листопада 2012 року в Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка з 12.00 до 15.00 відбувся семінар «Протидія мові ворожнечі у ЗМІ», на якому журналісти Чернігівських ЗМІ навчалися як уникнути «мови ворожнечі»

Захід відбувавсяся в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Антидискримінаційна дія», спільної ініціативи Коаліції з протидії дискримінації в Україні (http://antidi.org.ua) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та  координації Вінницької ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ».

Семінар пройшов у формі відкритої  дискусії з Максимом Буткевичем - відомим  журналістом та громадським діячем, координатором Проекту «Без кордонів» та експертом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

«Журналіст поділяє відповідальність за передану інформацію, – каже Максим Буткевич своїм «учням»: він відповідає не тільки перед тими, хто контролює  ЗМІ, але насамперед перед суспільством, приймаючи до уваги різноманітні соціальні інтереси. Соціальна відповідальність журналіста вимагає, щоб за будь-яких обставин він діяв відповідно до своєї моральної свідомості».

Основою дискусії стали питання  про стандарти професійної етики  журналістів, про те, як уникнути «мови  ворожнечі» та як їй протидіяти в журналістській роботі.

«Сьогодні ми отримали дуже важливі  знання, про які часто забуваємо  під час роботи. Нажаль, мова ворожнечі  є дуже поширеною в нашому повсякденному  житті, в побутовій мові, в анекдотах  і ми, журналісти, в конвеєрі роботи дуже швидко забуваємо про суспільне значення того, що ми пишемо», – каже Олег Дешура, журналіст газети «Вектор».

 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня 11:44

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 червня 2021 року.

21 червня - Міжнародний День Йоги

21 червня - Міжнародний День Йоги 07:41

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

АНОНСИ ПОДІЙ