Свідоме та відповідальне ставлення до того, ЩО і ЯК пише журналіст – ось запорука успішної протидії мові ворожнечі
30 листопада 2012 року в Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка з 12.00 до 15.00 відбувся семінар «Протидія мові ворожнечі у ЗМІ», на якому журналісти Чернігівських ЗМІ навчалися як уникнути «мови ворожнечі»

Захід відбувавсяся в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Антидискримінаційна дія», спільної ініціативи Коаліції з протидії дискримінації в Україні (http://antidi.org.ua) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та координації Вінницької ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ».
Семінар пройшов у формі відкритої дискусії з Максимом Буткевичем - відомим журналістом та громадським діячем, координатором Проекту «Без кордонів» та експертом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
«Журналіст поділяє відповідальність за передану інформацію, – каже Максим Буткевич своїм «учням»: він відповідає не тільки перед тими, хто контролює ЗМІ, але насамперед перед суспільством, приймаючи до уваги різноманітні соціальні інтереси. Соціальна відповідальність журналіста вимагає, щоб за будь-яких обставин він діяв відповідно до своєї моральної свідомості».
Основою дискусії стали питання про стандарти професійної етики журналістів, про те, як уникнути «мови ворожнечі» та як їй протидіяти в журналістській роботі.
«Сьогодні ми отримали дуже важливі знання, про які часто забуваємо під час роботи. Нажаль, мова ворожнечі є дуже поширеною в нашому повсякденному житті, в побутовій мові, в анекдотах і ми, журналісти, в конвеєрі роботи дуже швидко забуваємо про суспільне значення того, що ми пишемо», – каже Олег Дешура, журналіст газети «Вектор».
Останні новини Чернігівщини
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.