Військова розвідка: рівень наземного наступу з білорусі знизився, а от ракетних обстрілів - навпаки, зріс
Попри усі заяви експертів та чиновників, експерт ГУР Міноборони Вадим Скібіцький поки не бачить підстав для наземного вторгнення з боку білорусі.
Ба навіть більше - нині така загроза дещо нижча, аніж кілька днів тому.
«Ми знаємо про білорусь і чітко контролюємо ситуацію на кордоні і чітко відмічаємо ті заходи, які проводяться у збройних силах білорусі. На сьогоднішній день рівень загрози дещо нижчий, ніж був раніше. Потужних ударних угруповань, тим паче, з присутністю там російських військ - нема», - заявив експерт у ефірі телеканалу «Київ».
Але залишається інша загроза - нанесення ракетних ударів з території білорусі. Як сухопутним компонентом, так і повітряним.
Нині росія зосередилася на півдні та сході України, лінія фронту у 2,5 тис км не дозволяє здійснювати одночасний наступ. Надто велика відстань і немає на це потужностей.
Та попри кампанії на сході та півдні - у плани путіна, як і раніше, входить окупація усієї без винятку України, підкреслює Вадим Скібіцький.
Щоб частково подолати шалений дефіцит кадрів, на середину липня у рф формують поблизу України ще одне ударне угруповання. Нині сформували 8 батальйонів.
- Ми зараз перевіряємо плани, наскільки вони виконали плани стосовно формування 16 батальйонів… Це недостатньо для російської федерації. Батальйони формуються абияк. Набирають всіх, кого затягнуть в армію для ведення бойових дій. Через це росія прийняла рішення про формування 3-го окремого армійського корпусу, зараз він проходить формування у Західному військовому окрузі для того, щоб його як об‘єднання, застосовувати у війні проти України, - заявив аналітик.
Росіяни заявили про свої плани створити такий корпус до середини серпня. У Західний військовий округ входять усі прикордонні з Україною російські регіони - від Брянська до Бєлгорода.
Останні новини Чернігівщини
Суд задовольнив позов прокурора та повернув у власність Чернігівської обласної ради 48 га земель лісу 12:10
Господарським судом Чернігівської області задоволено позов Козелецької окружної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної ради до Остерської міської ради про витребування на користь держави в особі Чернігівської обласної ради земельної ділянки лісового фонду.
"Екологія в дії: пакетам торба!" - долучайтеся до обласного екологічного флешмобу 11:37
3 липня, з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), на території Чернігівської області відбудеться екологічний флешмоб «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».
«Досвід має значення» на Чернігівщині: 11 людей віком 50+ вже знайшли роботу 11:20
На Чернігівщині триває реалізація національного проєкту «Досвід має значення», який покликаний допомогти працевлаштувати людей віком 50+, а роботодавцям – отримати досвідчених фахівців.
Підготовка кадрів, розвиток професійної освіти та підтримка зайнятості населення – на засіданні Регіональної ради 10:55
Сьогодні в онлайн-форматі відбулося засідання Регіональної ради з питань зайнятості населення та розвитку навичок.
Під обстрілами, поруч із людьми: як дільничний офіцер Петро Нікітенко несе службу на прикордонні Новгород-Сіверщини 10:14
18 червня – день створення підрозділів дільничних офіцерів поліції. У той час, коли прикордонні населені пункти Новгород-Сіверщини регулярно потерпають від російських обстрілів, дільничні продовжують нести службу поруч із людьми. Один із них — дільничний офіцер Семенівської громади Петро Нікітенко, який уже понад десять років працює на цій території.