Одна з чернігівських лікарень отримала гуманітарну допомогу з Франції
До Чернігова прибула гуманітарна допомога з Франції. До її збору долучилися мешканці французьких міст Гап та Ліон, а доставила сім’я волонтерів — Олена та Анрі Давід, які є представниками гуманітарної асоціації ARASFEC.

Це медичне обладнання, медикаменти, візочки для осіб з інвалідністю, милиці, теплий одяг, продукти харчування, засоби гігієни й інші речі першої необхідності. Цей вантаж призначений для пацієнтів однієї з міських лікарень Чернігова, а також для мешканців, які дуже сильно постраждали від обстрілів російських військових і потребують допомоги.
Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако зустрів французьких волонтерів. Він розповів їм про важкі дні, коли Чернігів був в оточенні, а також висловив слова вдячності від усіх чернігівців за надання допомоги.
— Чернігівські лікарі — наші герої. Робили операції з ліхтариками під обстрілами. А потім, коли ворог підірвав міст через Десну, місто стало «островом», бо з трьох боків були російські війська, а з четвертої — річка. Не було можливості доставити у місто продукти харчування, ліки чи якісь інші товари першої необхідності. Але, завдяки героїчній роботі наших військових, які завдали серйозних втрат ворогу, який був вимушений відступити, а також завдяки нашим лікарям, які рятували людей, волонтерам, які допомагали цивільному населенню, комунальним службам, які під обстрілами розвозили воду і прибирали місто, а також водіям, продавцям, пекарям, рятувальникам, поліцейським і багатьом іншим чернігівцям, які лишилися у місті і допомагали один одному, Чернігів — вистояв. А тому Україна — переможе.
- Ми разом із Францією і всім європейським світом відбудуємо наше місто, воно буде ще кращим. З підтримкою всього демократичного цивілізованого світу наші військові швидше виженуть окупанта з нашої землі і ми продовжимо будувати чудове майбутнє для наших людей, — підкреслив Олександр Ломако.
Олена та Анрі Давід розповіли, що з першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну думали як допомогти українцям. Безпосередньо свою волонтерську роботу розпочали тільки цього року, але Асоціація, до якої вони нещодавно долучилися, і яка надає гуманітарну допомогу всім, хто її потребує, існує вже 35 років.
Спочатку вони зібрали навколо себе волонтерів й організували роботу зі збору найнеобхідніших речей, зокрема, для чернігівців. Сім’я Давідів висловила слова гордості за проявлену мужність усіх українців, а також готовність допомагати й надалі та побажала перемоги Україні.
— Будь-яка допомога, яка надається для нашої лікарні – дуже важлива й потрібна. Ми дуже раді й вдячні вам за підтримку, завдяки якій покращиться надання медичної допомоги пацієнтам нашої лікарні. Сподіваємося на подальшу співпрацю й обмін досвідом між лікарями, — додав генеральний директор міської лікарні Владислав Кухар.
Секретар Чернігівської міської ради вручив представникам гуманітарної асоціації ARASFEC Подяки Чернігівського міського голови за активну громадську, благодійну, волонтерську діяльність, особливу мужність, відвагу та громадянську позицію, проявлені під час надання гуманітарної допомоги мешканцям та медичним закладам міста Чернігова.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.