Генерал-полковнику рф Лапіну, який керував наступом на три області, повідомлено про підозру
Командувачу центрального військового округу збройних сил РФ генерал-полковнику Олександру Лапіну повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність України і веденні агресивної війни.
Про це інформують Нацполіція і генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
За даними слідства, Лапін керував зведеними загонами військовослужбовців національної гвардії РФ під час окупації територій Чернігівської, Сумської та Харківської областях.
У деокупованих населених пунктах зафіксовані численні факти вбивства мирних жителів — зокрема дітей, а також зґвалтування і мародерство.
Встановлено, що загарбники обстрілювали населені пункти із систем залпового вогню «Ураган», «Смерч», «Град». Внаслідок обстрілів загинули мирні жителі, в тому числі діти.
Водночас генерал-полковник Лапін, перебуваючи в Чернігівській області, вручив нагороди військовослужбовцям РФ за «досягнення у проведенні спеціальної операції». Є дані, що серед нагороджених був і його рідний син, який керував невдалим наступом на Суми і Чернігів.
Лапіну повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Всі доказові матеріали щодо причетності російського командувача до воєнних злочинів будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Останні новини Чернігівщини
Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36
У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.
На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.
17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.