У Чернігові відновили рутинні щеплення дітей
У Чернігові відновили щеплення дітей, повідомила Наталія Крючко, медична директорка Сімейної поліклініки – комунального закладу, де вакцинують дітей.
Через бойові дії та перебування міста в облозі щеплення дітей у березні-квітні не проводилися. Наявні на той час вакцини через порушення температурного режиму стали непридатними для використання, їх вже утилізували.
У червні медзаклад отримав нові партії вакцин і готовий проводити щеплення проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, хіб-інфекції, гепатиту В та інших хвороб. Вакцини зберігаються згідно з інструкціями – у спеціальних холодильниках з дотриманням потрібного температурного режиму.
Перебування за кордоном змінило ставлення батьків до вакцинації.
«Ми помічаємо, що ті мами, які побували в європейських країнах, змінили своє ставлення до вакцинації. Адже там батьки несуть відповідальність за відмову від вакцинації, а невакциновані діти мають низку обмежень. Але найголовніше – це захист дітей від небезпечних захворювань», – підкреслила лікарка.
Завідувачка відділення надання первинної медичної допомоги Сімейної поліклініки Валентина Андрєєва нагадала, що батьки, які пропустили щеплення за графіком, мають надолужити пропущене й вакцинувати своїх дітей.
Якщо вакцинацію дитині робили в іншому місті України, то медзаклад надає відповідну довідку, або, за умови переукладання декларації із сімейним лікарем, дані вносяться в електронну карту пацієнта. Щеплення за кордоном також визнаються і надані іноземними медзакладами документи теж є дійсними.
Рутинні щеплення для дітей у Чернігові, як і раніше, можна зробити в Сімейній поліклініці за адресами Пирогова, 15 та Рокоссовського, 47
За матеріалами Комунікаційного центру МОЗ
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.