Нові реалії РЛП «Ялівщина»
Через ведення активних бойових дій на території області довгий час відвідування Ялівщини було під забороною, щоб не наражати життя громадян на небезпеку.
Працівники ДСНС у Чернігівській області провели роботи з виявлення вибухонебезпечних предметів на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Тож парк поступово відновлює свою діяльність.
За можливості проводяться заплановані на 2022 рік природоохоронні, культурно-просвітницькі та наукові роботи у РЛП «Ялівщина». Зокрема, служба охорони парку вела спостереження за птахами, які зимують на території парку.
Працівники закладу займаються виявленням несанкціонованих сміттєзвалищ та аварійних дерев на території парку, з відвідувачами ведуть бесіди про дотримання пожежної безпеки. Також працюють над покращенням стану екологічних стежок та туристичних маршрутів.
Крім того, продовжується розробка проєкту організації території та зонування. Відповідні роботи здійснюватиме АТ «Науково-виробничий комплекс «КУРС», яке стало переможцем у торгах від 16 лютого. Договір на виконання робіт підписано у травні.
У березні – травні на території парку заходи, в тому числі екскурсії, не проводилися.
Звертаємо увагу, що 27 травня спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної військової адміністрації заплановано проведення прибирання території РЛП «Ялівщина».
Запрошуємо всіх охочих долучитися до толоки.
За інформацією КЗ «Регіональний ландшафтний парк
«Ялівщина» Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:43
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.
У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42
У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.
10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48
День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression
Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини 16:58
Дев’ять генераторів різної потужності поїхали сьогодні до родин із Менської, Сосницької, Корюківської, Понорницької, Семенівської та Киїнської громад.
Платники Чернігівщини сплатили у січні 2026 року 2,2 млрд гривень податків та 1,2 млрд гривень єдиного внеску 16:56
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.