24 травня - цей день в Україні і світі
24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності та культури, у Євросоюзі – Європейський день парків, а у світі – Міжнародний день тіари.

У Бразилії - національний день кави, а в Белізі - День Співдружності.
У церковному календарі — День пам'яті рівноапостольних Мефодія та Кирила та День Святої Марії, помічниці християн.
Окрім цього, сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.
День слов'янської писемності та культури
Щороку 24 травня у всіх слов'янських країнах відзначають День слов'янської писемності та культури та урочисто прославляють творців слов'янської писемності святих Кирила та Мефодія – учителів словенських. Як відомо, святі рівноапостольні брати Кирило та Мефодій походили зі знатного та благочестивого роду та проживали у грецькому місті Солунь. 24 травня Церква вшановує пам'ять святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія. Брати були православними ченцями та слов'янську азбуку створили у грецькому монастирі.
Вчені вважають, що слов'янська писемність була створена в 9 столітті, приблизно 863 року. Новий алфавіт отримав назву "кирилиця" на ім'я одного з братів, Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому у богоугодній справі освіти слов'янських народів старший брат Мефодій.
Кирило, який змалку виявив великі здібності і досконало збагнув усі науки свого часу, а також вивчив багато мов, на основі грецької створив слов'янську азбуку. Він суттєво змінив грецьку абетку, щоб якомога точніше передати слов'янську звукову систему.
Було створено дві азбуки – глаголиця та кирилиця. Крім того, брати-греки переклали слов'янською мовою Євангеліє, Апостол і Псалтир. День пам'яті цих святих як День слов'янської писемності та культури почали святкувати в Болгарії ще в 19 столітті, а потім ця традиція перейшла і до інших країн: України, Білорусі, Молдови тощо.
Європейський день парків
Європейський День парків організувала Федерація Європарк. Ця європейська організація поєднує природні території у 36 європейських країнах.
24 травня 1909 року у Швеції було створено перший із дев'яти європейських Національних парків. Мета свята – підвищення значущості парків і заповідних територій, а також розробка заходів щодо їх збереження.
Міжнародний день тіари
День відзначають з 2005 року задля заохочення жінок почуватися особливими.
Від самого початку це був перський головний убір у вигляді високої шапки. Згодом став дорогоцінною головною прикрасою.
Сьогодні слово "тіара" часто використовується як синонім слова "діадема", а тіару часто перекладають як слово, схоже на діадему іншими мовами. Обидва слова походять від головних уборів, які старі чоловіки та жінки носили для позначення високого статусу.
Тіари є символами успадкованого рангу. За традицією, лише заміжні жінки або наречені можуть носити тіару. Існує популярна помилка, що діадеми важкі. Насправді це не так, вони важать не більше за капелюха.
Іменини: Олександр, Йосип, Кирило, Михайло, Костянтин, Ростислав.
Останні новини Чернігівщини
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.