Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій
Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

Так, в обласному центрі немає жодної лікарні, яка б не зазнала руйнувань. На жаль, три медичні заклади не підлягають відновленню: обласний протитуберкульозний диспансер, кардіоцентр та діагностичний центр допомоги чорнобильцям.
Постраждала і сільська місцевість: втрачено 14 фельдшерсько-акушерських пунктів та три лікарських амбулаторії.
Нині лікарні в області працюють, забезпечуючи стаціонарну медичну допомогу. Підрозділи зі зруйнованих приміщень переміщені в нормальні умови. Водночас поменшало медиків. Лише в Чернігові йдеться про половину фахівців.
«У березні більш ніж половина медичних працівників Чернігова виїхали, рятуючи себе та своїх близьких. Але ті, які залишилися, справді робили героїчні вчинки, надаючи допомогу пораненим. Сільська місцевість була в більш стабільній ситуації в плані медичних кадрів. Але в умовах окупації і логістичному вакуумі доводилося розраховувати тільки на лікаря чи фельдшера, який проживав безпосередньо в населеному пункті. Були навіть випадки, коли фельдшер приймав пологи вдома, у селі», — коментує заступниця начальника Управління охорони здоров'я Чернігівської ОВА Тетяна Лебедєва.
Хоча медики вже почали повертатися, їх значно менше в Чернігові, ніж було до війни. Але ресурсів поки достатньо, адже і чернігівці ще не всі повернулися додому.
На сьогодні не зникла проблема з доставленням пацієнта до лікаря. Тому зараз спільно з Червоним Хрестом та міжнародними організаціями розробляється проєкт щодо організації виїзних лікарських бригад, щоб надавати первинну медичну допомогу. І не тільки: планується виїзд і вузькопрофільних фахівців.
Окреме питання — психологічна підтримка, що надається виключно засобами зв’язку. Питання на часі, бо зі сплеском психологічних захворювань, особливо у дітей, медики прогнозують збільшення супутніх хвороб.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.