Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 17:24:11

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

17.05.2022   12:43Агенцiя

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Ніжинською окружною прокуратурою встановлено, що на території земельної ділянки площею понад 7 га, у межах Плисківської сільської ради, розташована пам’ятка археології місцевого значення: поселення «Рудка-1», II тис. до н. е., ХII-ХІІІ ст.
➡Наказом Головного Управління Держгеокадастру в області цю земельну ділянку відчужено на користь Плисківської територіальної громади, тобто передано у комунальну власність.
➡Вказане рішення прийнято всупереч вимогам законодавства, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 37, ст. 15 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передача у комунальну чи приватну форму власність земельних ділянок зазначеної категорії можливе, зокрема, за умови проведення за кошти замовника охоронних археологічних досліджень на всій площі землевідводу, що не було зроблено.
➡З огляду на наведені обставини Ніжинська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду Чернігівської області з позовом в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, третя особа на стороні відповідача Плисківська сільська рада Чернігівської області.
📌Робота прокурорів на даному напрямі триває.

Останні новини Чернігівщини

Документальний фільм «Битва за Чернігів» — з англійськими субтитрами 15:44

  «Битва за Чернігів» – найбільш повна на даний момент відео-історія оборони Чернігова, знята командою Суспільне Чернігів за спогадами військових. Першу серію цієї документальної трилогії вже можна дивитися із субтитрами англійською мовою на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. Прем’єра першого епізоду відбулася 24 листопада.

За матеріалами СБУ до 11 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця рф, який чинив звірства на Чернігівщині 15:39

Служба безпеки України продовжує роботу з викриття та доведення до суду військових злочинців, які чинили звірства в Україні.

Безпека та розвиток ЗМІ в умовах кризи - теми які зараз цікавлять чернігівських медійників 15:32

Хаби незламності та стійкості для представників медіа - так, перефразовуючи відому сьогодні назву, можна назвати мережу “Медіабаза”, що запрацювала за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в 10 регіонах країни в листопаді 2022.

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору 11:28

За принципової позиції ювенальних прокурорів, Господарський суд Чернігівської області повністю задовольнив позов, поданий в інтересах Новобілоуської сільської ради Чернігівського району, визнав недійсними 5 додаткових угод, укладених до договору про закупівлю палива для закладів освіти, та стягнув із постачальника природного газу до місцевого бюджету майже 300 тис. грн, надмірно сплачених на їх виконання.

  Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ

Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ 11:27

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.