Захисники Чернігова: Ярослав з Ніжина
З початком повномасштабної війни Ярослав зі столиці поїхав до рідного Ніжина, щоб побачитися з сином. Потім планував відразу йти у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, щоб потрапити до війська.
Однак сталося не так, як гадалося: через поламаний транспорт хлопець не зміг потрапити додому. Вирішив не гаяти часу та якнайшвидше стати на захист рідної області. Потрапив до одного з окремих батальйонів оперативного командування «Північ».
Раніше мав досвід на строковій військовій службі, а також воював добровольцем в одному з добровольчих формувань на авдіївській промці. Каже, тодішні навички дуже допомогли зараз.
«Тоді поїхав туди, щоб перевірити себе. Мав знати, що зможу взяти зброю до рук і з товаришами піти воювати, а не просто сховаюся, чекатиму чогось… », - каже Ярослав. Такий момент відповідальності та перевірки себе настав, коли російські війська нахабно вторглися в усю Україну.
«Кобзар», так називають товариші Ярослава, брав участь у боях з оборони Чернігова у Количівці. Він, як і інші, завдячує командирові роти за те, що той зберіг особовий склад та вивів усіх живими. «Коли нам передали, що ворожа техніка іде, ось уже вона була поруч, то він швидко і правильно скомандував нами. І ми розбили ту колону», - згадує військовий.
Крім того, Ярослав виконував бойове завдання у складі групи у селі Золотинка поблизу Чернігова. Там на розтяжці загинув його побратим, тим самим врятувавши життя «Кобзарю».
Із захопленням розповідає і про нові зразки зброї, якими мав можливість оволодіти, зокрема й іноземного виробництва. Оскільки вважає, що воїн має швидко навчатися, багато тренуватися, щоб у будь-якій ситуації не розгубитися і вступити у бій.
«Кобзар» каже, шо у ході бойових дій страху не було, хоча знає, що це з психологічної точки зори неправильно. «Мені це подобається. Я навіть вирішив після демобілізації підписати контракт. Уже знаю, куди», - ділиться планами на майбутнє. А ще запевняє, що всі хлопці налаштовані по-бойовому і готові звільняти і Маріуполь, і Донецьк...
«Це тварюки! За те, що вони наробили, пробачати не можна, домовлятися не можна. Тільки знищувати! До останньої краплі крові», - так реагує на згадку про російського окупанта воїн.
#захисники_Чернігова #ок_північ
Останні новини Чернігівщини
Жінки на «чоловічих» професіях: за кермом громадського транспорту... 10:58
Сьогодні жінка за кермом, у тому числі громадського транспорту, нікого не здивує. Чернігівка Марія Дерев’янко для цього свого часу скористалася ваучером на навчання від служби зайнятості.
Як громада будує своє завтра 10:50
Обговорили соціально-економічний профіль Талалаївської громади, що на Чернігівщині, ознайомилися з результатами соціологічного дослідження, визначили фактори впливу на її розвиток – такий підсумок першого засідання робочої групи.
Як дізнатися, до якого медзакладу передано вашу справу від МСЕК? 10:46
Міністерство охорони здоров’я України впроваджує нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок у запровадженні прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров’я.
Безпека в громадах 24/7: на Чернігівщині запрацювали ще дві поліцейські станції 10:44
У Борзнянській громаді Ніжинського району та у Линовицькій громаді Прилуцького району відтепер розпочали повноцінну роботу поліцейські станції.
Жінки – агенти соціальної згуртованості та відновлення в громадах 10:40
14 січня на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» відбувся круглий стіл та презентація результатів дослідження спроможності жінок до соціальної згуртованості й відновлення в громадах.