14 років за вбивство пенсіонерки – суд залишив вирок зловмиснику без змін
Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду залишила без змін вирок мешканцю Чернігова, який скоїв вбивство пенсіонерки під час розбійного нападу.
Судом установлено, що у березні 2021 року у с. Довжик Чернігівського району 27-річний засуджений прийшов до будинку, в якому мешкала 81-річна пенсіонерка, через незамкнені двері потрапив у помешкання та, погрожуючи предметом схожим на пістолет, став вимагати у потерпілої гроші. Коли та відмовила, молодик повалив літню жінку на підлогу і завдав їй не менше п’ятнадцяти ударів молотком по голові. Від отриманих ушкоджень вона померла на місці події.
Вбивши жінку, нападник обшукав її будинок, в одній з кімнат знайшов 7300 грн та заволодів ними.
Вироком суду першої інстанції обвинуваченого визнано винуватим за ч. 4 ст. 187 та п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 14 років з конфіскацією усього майна. Захисник обвинуваченого подав скаргу на суворість призначеного покарання.
Під час апеляційного розгляду прокурором доведено, що відсутні підстави для пом’якшення покарання обвинуваченому. Місцевий суд у повному обсязі врахував при призначенні покарання обставини вчинення особливо тяжких злочинів, знаряддя та спосіб їх вчинення, непоправні наслідки у виді смерті особи, намагання знищити знаряддя вчинення злочинів, а також обставину, що обтяжує покарання – вчинення злочинів щодо особи похилого віку. Наявність сім’ї у обвинуваченого не стала для нього стримуючим фактором при вчиненні кримінально-караних діянь, а щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень за вказаних обставин не вказують на можливість пом’якшення призначеного покарання.
Апеляційний суд погодився з доводами сторони обвинувачення та залишив вирок місцевого суду без змін.
Вирок набрав законної сили.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:44
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.
На Чернігівщині розроблять обласну Стратегію з контролю над тютюном на 2025-2026 роки 12:21
Питання її впровадження ініціював Олександр Чепурний, гендиректор Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на черговому засіданні регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я.
На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезих водіїв, рівень алкоголю в крові яких значно перевищував допустиму норму 11:41
Поліцейські Новгород-Сіверського райвідділу поліції виявили трьох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.
Ялинки на центральній площі Чернігова цьогоріч не буде 11:19
У Чернігові цього року не встановлюватимуть ялинку на центральній площі, а разом із нею — «казкове містечко», фуд-зону та інші святкові елементи.
Понад 300 тисяч гривень збитків: поліція Чернігівщини повідомила інженеру технічного нагляду про підозру в службовій недбалості 10:48
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу співробітників обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури викрили 63-річного посадовця у неналежному виконанні службових обов'язків.