Зміна імені – популярна послуга юстиції
У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

Варто зазначити, що найчастіше користувалися цією послугою на Полтавщині – 454 заяви було подано у звітному періоді. Завдяки цьому Дарина змінила ім’я на Джунин-Даріна, Аліна на Аліна Естер, а Гусєва стала Прайд.
Цікаві бажання мешканців щодо удосконалення власного імені були задокументовані й на Чернігівщині. Торік фахівці юстиції зареєстрували тут 272 заяви та за результатами цієї процедури Миколаївна стала Богуславівною, а Вікторія змінила своє ім’я на Роза-Вікторія.
У Сумській області минулоріч було 388 подібних звернень, 52 з яких – стосувалися зміни по батькові.
«Можливість корегувати саме цю частину імені з’явилася в українців досить нещодавно. Кожен, хто досяг 16 років (14 років, якщо батьки проінформовані та не мають претензій) може подати заяву на зміну імені (прізвища, імені та віднедавна – по батькові)», – зазначила Ірина СВИСТУН, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Разом з тим, до заяви слід додавати такі документи:
паспорт громадянина України та свідоцтво про народження заявника;
свідоцтво про шлюб (якщо заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
фотокартку заявника;
квитанцію про сплату державного мита.
Для процедури зміни по батькові необхідно сплатити державне мито – 5 гривень 10 копійок та супутні витрати на додаткові послуги. Якщо ж нові персональні дані особу не влаштують — доведеться сплатити 51 гривню.
Слід зазначити відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає необхідні матеріали до поліції за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені. Перевірку правоохоронці проводять протягом місяця та надають висновок до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Відмова в наданні дозволу на заміну імені надається, якщо стосовно заявника здійснене кримінальне провадження, якщо він перебуває під адміністративним наглядом, якщо в нього є судимість, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку, а також якщо заявник оголошений в розшук правоохоронними органами іноземних держав або за ним зафіксоване подання неправдивих відомостей.
Розглядається заява протягом трьох місяців. Цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці та за наявності на це поважних причин. У разі отримання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний термін може звернутися до відділу для державної реєстрації зміни імені. Якщо він без поважних причин у зазначений строк не звернувся, дозвіл на зміну імені втрачає силу. Відмова в наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді в установленому порядку.
Сектор комунікації з громадськістю Північно-Східного
міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.