Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 травня, 20:32:16

«Гарячі» питання про Ялівщину

13.01.2022   16:36Агенцiя

Функціонування та розвиток РЛП «Ялівщина» — тема, яка викликає значний інтерес у громадськості. Втім, навіть уже вирішені питання та пройдені етапи формування парку досі провокують різночитання та суперечки. Для роз’яснення ситуації пропонуємо відповіді на найгарячіші запитання про Ялівщину.

1. Як знайти межі регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» на Публічній кадастровій карті України?

Відповідь: на Публічній кадастровій карті України праворуч угорі натискаємо на білий квадрат, де відображаються шари кадастру. Далі натискаємо на «Обмеження у використанні земель» і у м. Чернігові на території, де розташований РЛП «Ялівщина», з’явиться контур малинового кольору – це і є зареєстрована в Державному земельному кадастрі інформація про межі РЛП «Ялівщина» та встановлені обмеження.

Шар на Публічній кадастровій карті України «Природно-заповідний фонд» дає можливість побачити інформацію про РЛП «Ялівщина» у такому вигляді:

Увага: шар «Природно-заповідний фонд» не містить офіційних відомостей Державного земельного кадастру та має інформативний характер. Його створено в рамках інформаційної взаємодії з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Інформація у цей шар внесена на основі  проєкту створення РЛП «Ялівщина», що додавався до рішення обласної ради від 28 березня 2014 року «Про створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

2. Хто є власником земель під парком площею 168,7 га?

Відповідь: територіальна громада міста Чернігова.

РЛП «Ялівщина» створений рішенням обласної ради за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради на площі 168,7 га. З моменту створення (2014 рік) і до сьогодні (2022 рік), відповідно до чинного законодавства України, це є землі комунальної власності територіальної громади міста.

3. Чи є затверджений проєкт землеустрою встановленням меж парку?

Відповідь: так.

«Проект землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду – регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» площею 168,7054 га розташованого в м. Чернігові в адміністративних межах Чернігівської міської ради» розроблений відповідно до статті 47 Закону України «Про землеустрій».

ПЛАН МЕЖ РЛП «Ялівщина»Згідно з положеннями цієї статті, такі проєкти розробляються з метою збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу.

Рішення про затвердження проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду одночасно є рішенням про встановлення меж таких територій.

Відомості про межі територій природно-заповідного фонду та обмеження вносяться до Державного земельного кадастру. Кадастровий номер не передбачено.

4. Які ділянки не входять до регіонального ландшафтного парку «Ялівщина»?

Відповідь: РЛП «Ялівщина» створений за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради без їх вилучення. На момент створення до регіонального ландшафтного парку не увійшли: землі приватної власності; землі, які були надані в оренду; землі, надані в постійне користування.


Перелік цих ділянок подано нижче (пункти 1-34).За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.