Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 травня, 20:31:01

Торік на Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби здійснили майже 490 перевірок об’єктів питного водопостачання

10.01.2022   12:16Агенцiя

На виконання Рішення РНБО України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування у 2021 році здійснювало перевірки об’єктів систем водопостачання на предмет дотримання ними вимог санітарного законодавства.

Всього  проведено 487 перевірок об’єктів питного водопостачання, у тому числі 138 об’єктів централізованого та 349 - децентралізованого водопостачання. Порушення встановлено на 120 об’єктах, у тому числі на 43 об’єктах централізованого та 77 - децентралізованого водопостачання.

Також здійснено 25 заходів державного нагляду (контролю) об’єктів питного централізованого водопостачання, порушення санітарного законодавства виявлено у 21 випадку.

Основні порушення на об’єктах централізованого водопостачання наступні:  порушення облаштування та організації зон санітарної охорони артсвердловин, зношеність обладнання та мереж, відсутність виробничого лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу; на об’єктах децентралізованого водопостачання: не здійснювався періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні дезінфікуючі засоби.

Відповідно до укладених договорів та бюджетної програми КПКВК 1209040 здійснено відбір та досліджено 709 проб питної води централізованого водопостачання, у тому числі 354 - за мікробіологічними показниками та 355 - за санітарно-хімічними, відхилення виявлені у 39 випадках, із них у 14 - за мікробіологічними показниками та у 25 - за санітарно-хімічними (залізо, каламутність, кольоровість).

Крім того, досліджено 36 зразків води питної децентралізованого водопостачання, у тому числі 18 - за мікробіологічними показниками та 18 - за санітарно-хімічними, відхилення виявлено у 2 випадках за мікробіологічними показниками.

За результатами здійснених перевірок і на підставі встановлених порушень санітарного законодавства балансоутримувачам направлено 21 припис та 98 рекомендацій щодо вжиття заходів реагування і приведення об’єктів питного водопостачання до нормативних вимог. Також складено 1 протокол про адміністративне правопорушення та накладено штраф.

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.