Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 00:11:06

В області проведена інвентаризація водних об’єктів, наступний крок – оцифровування отриманих результатів

28.12.2021   12:35Агенцiя

Значна кількість запитів від громадськості, які постійно надходять до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації й інших органів державної влади, стосується інформації про стан довкілля Чернігівщини, в тому числі про водні об’єкти області.

Упродовж року Чернігівською облдержадміністрацією спільно з Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів налагоджено роботу з отримання достовірної інформації про водойми Чернігівщини та проведена інвентаризація водних об’єктів на території області.

Таке завдання було визначене рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеним у дію відповідним Указом Президента України навесні цього року.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов, інвентаризація необхідна для чіткого обліку водних ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти, максимально раціонально та якісно їх використовувати на місцях і матиме позитивний вплив на зростання бюджетів громад.

За результатами ефективної комунікації та злагодженої роботи з територіальними громадами Чернігівщини проінвентаризовано 265 річок та 2601 водойма (ставки, озера та водосховища). Серед найбільших штучних водних об’єктів, побудованих на річках області, – 19 водосховищ, об’ємом води більше мільйона кубометрів. Зокрема у басейні річки Десна – «Черемошне», «Борзнянське», «Седнівська ГЕС», у басейні річки Удай – «Іваницьке», «Щурівське», «Петрушів став» та інші.

До речі, в оренду для рибогосподарських потреб та рекреаційних цілей надано 113 водойм.

Головне завдання органів влади – розбудова максимально комфортної держави, в першу чергу для її громадян, забезпечення рівного доступу всіх українців до природних ресурсів, створення відповідних механізмів і інформаційних платформ. З цією метою  в країні розпочата активна цифрова трансформація за всіма напрямками діяльності, в тому числі і цифровізація української екологічної сфери.

Тож наступного року планується проведення оцифровування результатів інвентаризації водних об’єктів Чернігівщини та розміщення їх на доступних ресурсах. За лічені секунди кожен житель області зможе самостійно отримати інформацію про річки та водойми нашого регіону, їх технічні характеристики, відношення до водозбірного басейну тієї чи іншої річки тощо.

Окрім водних об’єктів, вивчалося питання щодо стану наявних на території області гідротехнічних споруд та потреби в їх реконструкції. Варто зазначити, що біля 600 з них є безхазяйними і потребують взяття на баланс. Крім того, переважна більшість гідроспоруд перебуває у незадовільному стані і потребує значних капіталовкладень для проведення робіт з їх реконструкції. Наразі триває пошук шляхів вирішення зазначеної проблеми.

 

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації,
Деснянське басейнове управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.