Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 00:26:02

Як просувається розслідування автотрощі під Киселівкою на Чернігівщині?

17.12.2021   09:02Агенцiя

Обговорення того, як триває розслідування трагедії – ДТП з великою кількістю загиблих і постраждалих, що сталася на трасі між Брусиловим і Киселівкою, пройшло в Чернігові 16 грудня з ініціативи медіа-центру «Моє місто».

До участі в прес-конференції були запрошені начальник Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський, керівник обласної прокуратури Сергій Василина, представники штабу оперативного реагування, що був створений на базі ОДА, перевізників, «Укртрансбезпеки». На жаль, особисто поспілкуватися з журналістами та рідними загиблих і постраждалих вони не прийшли, обмежилися письмовими чи усними коментарями (письмові додаю в розсилці релізу для ЗМІ).

Отже, відповідати на численні запитання: як просувається слідство? що спричинило ДТП з такою великою кількістю жертв? як можна оцінити технічний стан обох транспортних засобів? де перебуває водій фури? де знаходяться транспортні засоби? чи накладений арешт на майно фірм-перевізників? чи вже готові результати експертиз? які саме експертизи будуть проводитися? скільки триватиме розслідування? хто має понести покарання за цю трагедію? яку допомогу вже отримали та на яке відшкодування можуть розраховувати родичі загиблих і постраждалих? – мали юристи, котрі надають адвокатську допомогу родинам загиблих і травмованих. Це, зокрема, Дмитро Мелех – адвокат, керівник групи адвокатських об’єднань «Автопоміч» і Олена Проскуріна, відповідальна за укладення договорів з постраждалими в ДТП.  

Відкритим залишилося питання: що варто зробити вже зараз на місцевому та державному рівнях, аби уникнути повторення подібних трагедій і такої великої кількості жертв у майбутньому? Що думають з цього приводу чиновники регіонального рівня, а також люди, відповідальні за видачу ліцензій перевізникам і контроль технічного стану транспортних засобів, трудового режиму водіїв?  

За словами п. Мелеха, в понеділок, 13 грудня, від імені родин, які підписали відповідні угоди, він звернувся до слідчого із запитом, але отримав відмову у можливості ознайомитися з матеріалами кримінального впровадження. Більш продуктивною є комунікація з керівником відділу з розслідування злочинів у сфері транспорту.

Що відомо адвокатам? Станом на сьогодні кримінальне провадження знаходиться на етапі досудового розслідування. Водію фури оголошено про підозру у вчиненні злочину за част. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України, де передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років. Призначено ряд експертиз, які стосуються технічного стану обох транспортних засобів, аналізу слідової інформації (сліди на дорозі, що лишилися після зіткнення транспортних засобів). Висновки очікуємо в січні.

- Наскільки нам відомо, слідство не наклало арешти на майно підприємств, де працювали водії, які керували транспортними засобами на момент ДТП, - повідомив керівник групи адвокатських об’єднань «Автопоміч». - Це дало можливість, зокрема, підприємству, на якому працював водій фури, продати два транспортних засоби. В результаті підприємству надана можливість уникнути цивільно-правової відповідальності щодо відшкодування збитків.

Аби максимально захистити інтереси родин потерпілих, «Автопоміч» задіяла декілька адвокатів. Мета їх діяльності – добитися відшкодування причиненої шкоди в повному обсязі для потерпілих. З кого можна стягнути шкоду? По-перше, це страхова компанія, де була застрахована цивільно-правова відповідальність водія (так звана «автоцивілка»). По-друге, перевізник, що здійснював перевезення, також застрахував майнові інтереси пасажирів у разі настання нещасного випадку. Третій, хто є відповідальним, - безпосередньо перевізники. Щоправда, за найоптимістичніших прогнозів родини загиблих і травмованих зможуть отримати компенсації не раніше, ніж за рік.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.