Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 18:48:17

Злодії за останні роки “почистили” 8 церков Менщини. Останній раз у Синявці

17.11.2012   10:42Агенцiя

Свято-Покровській церкві, яка є справжньою окрасою Синявки, понад 300 років. Колись на церковному подвір’ї стояла ще й зимова Миколаївська, а та, що збереглася до наших днів, була на той час літньою Свято-Покровською. В центрі села височів ще й дерев’яний храм, який за радянських часів було розібрано і передано на будівництво якогось закладу чи установи у Березну.

Протоієрей Ілля Варивода

Протоієрей Ілля Варивода

У Свято-Покровському храмі відправляє службу Божу отець Ілля, уже 43 роки.

– Родом я з Ніжинщини, – розповів протоієрей Ілля Варивода, – спочатку служив у Воскресенській церкві Чернігова, потім на Куликівщині і Бахмаччині. А це вже п’ятий десяток служу Богу і людям у Синявці. За ці роки Синявську церкву обкрадали чотири рази – забирали цінні старовинні ікони. Найбільш мені шкода ікони Святого Миколая, котру свого часу подарував синівським прихожанам батюшка з Росії. Вона була обрамлена срібним кіотом, а написана ще у ХV столітті.

Ілля Гнатович повідав, що крадіжки у храмах траплялися і раніше. Та забирали не хрести та ікони, а дрібні гроші та вино, яким причащали віруючих.

– Не бояться злодії страшного і непрощенного гріха – вкрасти лик святого, осквернити свою душу, – журиться святий отець. –. Наприкінці жовтня – на початку листопада нинішнього року украли чотири ікони.

Злодії знахабніли. Не ламаючи замка на хвірточці двору храму, вхідні двері до церкви відімкнули своїми ключами. Церква закривається на два замки – великий і менший. Тож злодюги великий із собою забрали чи викинули де, а меншим, вкравши ікони святого Феодосія у позолоченому кіоті, мученика Івана-воїна, Неопалимої Купини і Благовіщення Пресвятої Богородиці, замкнули церкву і подалися геть.

– Ще вони відірвали засув до комірчини в церкві, де, окрім свічок, нічого більше нема, – додає староста храму Валентина Шаповал, яка служить у церкві вже 20 років. – Ті попередні крадіжки ікон так і залишилися нерозкритими. Міліція приїздила, навіть із собакою, відпечатки пальців знімали, а толку ніякого – злодії нагрянули знову. Свою чорну справу вони робили, мабуть, тихо і швидко, бо ніхто з людей, які живуть поблизу церкви, нічого підозрілого не чув і не бачив. Всі вони пенсіонери, спати лягають зарані.

– У Дмитрієву поминальну суботу до церкви зранку зійшлися прихожани з панахидами по померлих рідних, а я забула годинник перевести, то запізнилася трохи, – розповідає псаломщик Зоя Углицька. – Попросила у батюшки вибачення. Бачу, люди якісь усі не такі – зажурені. Аж кажуть мені, що чотири ікони вкрадено. Сільський голова Володимир Антоненко міліцію викликав.

Отець Ілля впевнений, що злодійська ватага – одні і ті ж, які крадуть ікони по всьому району, а може, й області. Вони вже досвідчені у цій справі і міліції не легко їх буде спіймати.

Благочинний храмів Менського округу Василь Дендак теж такої думки:

– Більшість крадіжок сталося у старих церквах, звідки і поцупили цінні старовинні ікони. Таку біду пережили Петропавлівська у Березні, а також храми Волосківець, Степанівки, Дягови, Городища, Синявки, Данилівки та Осьмаків. До цього часу злодіїв не знайдено і жодну ікону не повернуто. Приставити сторожа до кожної церкви не можливо через фінансові проблеми. Звертався до правоохоронців за допомогою, то почув у відповідь, що вони роками спостерігають за подібними крадіжками, а тоді вираховують злодюг.

Начальник райвідділу міліції Юрій Білик повідомив, що по крадіжці ікон із Синявської церкви порушено кримінальну справу, ведеться розслідування.

Отже, крапки над усіма “і” ще не розставлені. І коли те станеться – наразі невідомо. А як живеться-можеться злодіям, котрі зазіхнули на святе? Якщо й омине їх кара правосуддя на цім світі, то Божа обов’язково буде.

http://nslovo.com/blog/zlodiji-za-ostanni-roky-pochystyly-10-tserkov-menschyny-ostannij-raz-u-synyavtsi

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.