Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 травня, 08:57:25

Громади та гміни пропонують: нова українсько-польська ініціатива

13.12.2021   14:58Агенцiя

«Спільна спадщина» – таку назву має українсько-польська освітня ініціатива, презентована під час міжнародної конференції Десяті «Розумовські зустрічі» бурмістром гміни Бжостек Войцехом Станішевські та директором Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимиром Бойком.

Реалізовуватиметься вона у 2022 р. партнерськими гмінами  Підкарпаття (Бжостек, Жиракув, Пільзно) та громадами Чернігівщини (Батуринська, Менська, Сосницька, Плисківська). Йдеться про організацію та проведення конкурсу серед учнів 6 – 8 класів на предмет знання спільного періоду українсько-польської історії, а саме – з часу заснування Речі Посполитої в 1569 р. до її занепаду в 1795 р. Умови передбачатимуть попередній відбір учасників на основі вивчення рівня знань, формування представництв громад та гмін, їх підготовку, зрештою – проведення фінальної частини в школі Седлісках-Богуш (гміна Бжостек).
Історія Речі Посполитої – це історія вільних народів, кожен із яких шукав свій шлях та свою ідентичність. Як засвідчили наступні події фундамент виявився надзвичайно міцним – пройшли століття, а ми знову та знову повертаємося до спільної спадщини, що базується на спільних цінностях та прагненнях. Перевірка історії засвідчила – ми природні спільники, це умова успіху кожного. Але суспільні процеси – це не аксіома, а теорема, яку кожного разу доводять наступні покоління.
Конкурс спрямований на розвиток добрих відносин, зближення обох народів за допомогою знайомства української та польської шкільної молоді. Методичний супровід здійснюватимуть Ніжинський та Жешувський державні університети.
Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації та Сіверський інститут регіональних досліджень висловлюють щиру подяку Фонду Ганнса Зайделя, Інституту законодавства Верховної ради України, Чернігівській облдержадміністрації та Чернігівській обласній раді за підтримку й сприяння в організації конференції.
 

Останні новини Чернігівщини

Робота громадського транспорту: чи збільшиться кількість автобусів на маршрутах і коли запрацюють тролейбуси?

Робота громадського транспорту: чи збільшиться кількість автобусів на маршрутах і коли запрацюють тролейбуси? 08:25

Сьогодні у Чернігові громадські послуги з перевезення пасажирів надають дев'ять тимчасових автобусних маршрутів, це 60 машин.

В’ячеслав Чаус: Завдяки міжнародним партнерам нам вдалося сформувати потужну базу для рятувальників області

В’ячеслав Чаус: Завдяки міжнародним партнерам нам вдалося сформувати потужну базу для рятувальників області 08:22

Технічна база Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області стала ще потужнішою та укомплектованішою.

27 травня - цей день в Україні та в світі

27 травня - цей день в Україні та в світі 08:03

27 травня – Всесвітній день захисту від Сонця та День клейкої стрічки. Ще сьогодні Європейський день сусідів. У Японії відзначають День Військово-морського флоту, у Нігерії – День захисту дітей, а у Франції – Національний день опору.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.