55 тис. грн штрафу за перевезення вантажу транспортним засобом, що перевищує нормативи
Прилуцька окружна прокуратура проводить системну роботу, спрямовану на недопущення фактів порушення інтересів держави, стягнення коштів до бюджетів різних рівнів. З метою поновлення інтересів держави прокуратурою вживаються заходи представницького реагування.

Зокрема, 10.12.2021 Господарським судом Чернігівської області повністю задоволено позов Прилуцької окружної прокуратури поданий 06.10.2021 в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до фізичної особи, який будучи підприємцем здійснював перевезення вантажу автомобільними дорогами загального користування транспортним засобом, вагові або габаритні параметри якого перевищували нормативні, з підприємця на користь бюджету вирішено стягнути майже 55 тис. грн.
Слід зазначити, що за своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі за руйнування автомобільних доріг загального користування.
Таким чином, суб’єкту господарювання, який здійснював перевезення вантажу з перевищенням максимально допустимого для даного транспортного засобу навантаження, що в свою чергу негативно впливає на стан дорожнього покриття, після набрання рішенням законної сили, доведеться сплатити майже 55 тис. грн.
Такий захід фінансового впливу має дисциплінувати перевізників, упереджувати руйнування доріг та заощаджувати державні кошти на їх ремонт.
Саме тому, стягнення плати за проїзд великоваговим транспортним засобом, у випадку порушення перевізником вимог Законів України «Про автомобільні дороги», «Про автомобільний транспорт» та «Про дорожній рух», продовжує перебувати на контролі Прилуцької окружної прокуратури.
Прокурор прокуратури О. Гончаренко
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.