Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати
На початку вересня наша держава отримала гуманітарну допомогу від американської благодійної організації Direct Relief - інноваційні лікарські препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією. Невдовзі вони були доставлені в різні регіони України.

Корюківська ЦРЛ теж їх отримала й понад половину вже використала. Сусіди.Сіty про те, кому і як застосовують медикаменти та як оцінюють медики результати лікування.
Про інноваційні медпрепарати розповіла Наталія Коленченко, медична директорка КНП «Корюківська центральна районна лікарня». Як лікарка-терапевт Наталія Олексіївна також очолює одне з трьох інфекційних відділень райлікарні.
- Ідеться про препарати бамланівімаб та етесевімаб – антитіла проти ковіду, - пояснила Наталія Коленченко. – Для лікування однієї людини три флакони цих ліків поєднують і крапають. Централізовано через управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА наша лікарня отримала 30 доз цих антитіл, яких вистачить на лікування 30-х хворих. Станом на 30 листопада ми використали 17 доз. Ці препарати безплатно розподілялися по районах і є безплатними для хворих, хоча насправді вартують дорого – одна доза (три флакони) близько тисячі доларів.
Кому застосовують
Бамланівімаб та етесевімаб використовують при стаціонарному лікуванні хворих за направленням сімейних лікарів.
Застосовувати їх можуть пацієнтам, які отримали позитивний ПЛР-тест на коронавірус і мають загрозу тяжкого перебігу недуги: людям 65 років і старшим, хворим на цукровий діабет, ожиріння, гіпертонічну хворобу, хронічні бронхіти, астму, тим, хто
переніс інсульт чи інфаркт тощо. Тобто пацієнтам, у яких швидше може розвинутися
двобічна пневмонія й дихальна недостатність.
- Важливо: бамланівімаб та етесевімаб показаний тільки на початковій стадії захворювання на коронавірус, тобто не пізніше, ніж на 5-7 день від моменту, коли з’явилися ознаки недуги, – наголошує лікарка. - Якщо людина хворіє довше, їхнє застосування вже не буде ефективним. Уводяться ліки в умовах стаціонару, тому що від чужорідних антитіл у хворого можуть з’являтися алергічні реакції чи підвищуватися температура. Отже, потрібен нагляд лікаря.
Результати лікування
Дія препаратів спрямована безпосередньо на вірус. Ліки не дають йому можливості потрапити в клітини й потім розмножуватися. А відтак ці ліки запобігають виникненню ускладнень і прискорюють процес одужання пацієнтів.
З 17 хворих на коронавірус, які пройшли лікування із застосуванням американських препаратів, за 15-ма спостерігала Наталія Коленченко. Лікарка зазначає, що результат отримали хороший. У цих пацієнтів недуга не дала жодних ускладнень, зокрема, не розвинулася дихальна недостатність, а ураження легень склало лише 2-5%. Усі хворі за 5-7 днів перебування в стаціонарі були виписані додому.
* * *
З відкритих джерел відомо, що 4 вересня в Україну було доставлено 20 тис. флаконів бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тис. флаконів етесевімабу (Etesevimab) вартістю 20 мільйонів доларів. Ці препарати включили до протоколу лікування COVID-19 в Україні. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, обидва препарати зареєстровані Управлінням з продовольства та медикаментів США (FDA).
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.