На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє
30 листопада депутати обласної ради на пленарному засіданні сесії підтримали і ухвалили запропоновану Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області регіональну цільову програму боротьби з карантинним бур’яном - амброзією полинолистою, розраховану на 2022-2026 роки.
Такому рішенню передувало широке громадське обговорення документа, участь фахівців Держпродспоживслужби у радіо- і телепрограмах, інформаційне висвітлення основних засад Програми у засобах масової інформації.
Амброзія полинолиста є карантинним організмом не тільки для України, а й для багатьох країн світу. Засміченість насінням амброзії партій зерна кукурудзи та соняшнику, насіннєвого матеріалу, унеможливлює їх експорт, що в свою чергу призводить до втрати позитивних зовнішньоекономічних позицій держави.
Вище зазначений програмний документ покликаний забезпечити захист населення від виникнення алергічних захворювань, зниження негативного впливу на здоров’я людей і тварин, покращення екологічного стану навколишнього природного середовища, збереження родючості земель, покращення продуктивності сіножатей і пасовищ, збереження складу та структури місцевих фітоценозів тощо.
Виконання Програми буде здійснюватися в два етапи. Фінансуватиметься вона з обласного бюджету і бюджетів територіальних громад (не більше 50% за рахунок коштів обласного бюджету і не менше 50% за рахунок коштів бюджетів територіальних громад).
Передбачається, що здійснення комплексу заходів на території області дасть можливість до кінця 2026 року зменшити площі зараження амброзією полинолистою до 50%, або на 1053,430 га у порівнянні з 2021 роком.
За інформацією Держпродспоживслужби
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.