На Чернігівщині родина пасічників створила локацію для зеленого туризму
У селі Красляни Чернігівської області родина Олександра, Кристини та Семена Зубків займається бджолярством понад 7 років. За цей час відкрили магазин домашньої продукції «Пасіка На Зубок», розширили площу під пасіку та разом з представниками місцевого самоврядування запустили туристичний маршрут «Красляни: історія, краса, апітерапія».

Про це ідеться на офіційній сторінці в Інстаграм Pasikanazubok.
За час існування у пасічників було чимало злетів та падінь. Кількість бджолородин коливалась від 3 до 70, а в 2016 та 2019 роках пасіка гинула майже повністю.
«Іноді ми відходили від цієї справи, та через деякий час повертались знову, бо «серце бджоляра» — це не вислів, а термін», — жартує пасічниця Кристина.
Останні 3 роки для пасіки були дуже інтенсивними: нові проекти й нові можливості.
«Ми відкрили магазин домашньої продукції «Пасіка На Зубок» у Ірпіні в Київській області. Встановили ще одну пасіку на 10 родин у Машівці Полтавської області. Частково сировину для продукції для магазину ми вирощуємо й у Харківській області. Тож весь календарний рік проводимо у подорожах 4 областями», — додала Кристина.
Медовий бізнес родина намагається розширювати. Так були створені сторінка в інстаграм Pasikanazubok.
А з 2019 року пасіка долучилася ще й до розвитку місцевого зеленого туризму — і це дало поштовх для нових планів. Також у тому ж селі 42-річний ветеринар та підприємець Михайло Травецький понад рік розвиває тваринництво на власній фермі.
«Разом з представниками місцевого самоврядування ми запустили туристичний маршрут «Красляни: історія, краса, апітерапія», — зазначила підприємиця.
Звичайно, не все йде абсолютно гладко, у бджолярства в регіоні ще багато проблем, наприклад, подекуди безвідповідальне внесення хімікатів. Тим не менше чимало й перспектив.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).