Як і де отримати “Доступні ліки” в Чернігівській області — інструкція
273 аптеки у Чернігівській області беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”. У них можна отримати 354 лікарських засоби безоплатно або з невеликою доплатою. Де і як пацієнтові отримати потрібні ліки?

“Доступні ліки” — програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів.
З 1 жовтня “Доступних ліків” стало більше, і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них:
· 198 — серцево-судинні хвороби;
· 51 — діабет ІІ типу;
· 27 — профілактика інсультів та інфарктів;
· 16 — бронхіальна астма;
· 30 — розлади психіки та поведінки;
· 27 — епілепсія;
· 5 — нецукровий діабет.
У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Чернігівської області 336 тис. електронних рецептів за програмою. Із них погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки — 294 тис. рецептів.
Розподіл виписаних рецептів в області за групами хвороб:
· Серцево-судинні захворювання — 235 тис.;
· Цукровий діабет II типу — 55 тис.;
· Профілактика інфарктів та інсультів — 34,9 тис.;
· Бронхіальна астма — 10,6 тис.;
· Психічні розлади. Епілепсія — 225;
· Ревматичні хвороби — 73;
· Нецукровий діабет — 46.
“Завдяки програмі реімбурсації щороку все більше пацієнтів можуть отримувати свої ліки безоплатно чи з частковою доплатою. Спочатку це були препарати для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу, тепер таких нозологій вже 7.
Також зростає кількість аптек, де можна отримати “Доступні ліки”. У Чернігівській області їх 273. Ми очікуємо, що до програми будуть приєднуватися аптеки в сільській місцевості, це важливо для доступу пацієнтів до своїх ліків”, — наголосила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Лікарські препарати з реєстру програми “Доступні ліки” можна отримати винятково за електронним рецептом.
Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки”, потрібно зробити два кроки:
1. Звернутись до лікаря, який випише вам електронний рецепт на ліки:
· Це може бути ваш сімейний лікар;
· При цукровому діабеті електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар;
· Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр;
· А у випадку епілепсії — невролог або психіатр.
В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина.
На ваш телефон надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.
Електронний рецепт можна одержати без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.
2. Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки. Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ — “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”.
Національна служба здоров’я України адмініструє програму “Доступні ліки” та відшкодовує аптекам кошти за ліки, які отримали пацієнти. За 2021 рік НСЗУ відшкодувала аптекам Чернігівської області 7,6 млн грн.
Саме механізм реімбурсації, що закладений в основу програми “Доступні ліки”, робить лікування хронічних захворювань доступнішим. Адже пацієнтам, які через свій стан здоров'я потребують постійного прийому певних ліків, НСЗУ компенсує витрати на ліки. Тому закликаємо пацієнтів, яким потрібні перераховані ліки, не зволікати і доєднуватися до програми “Доступні ліки”!
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.