У школі Новгород-Сіверської громади висадили яблуневий сад
У квітні минулого року державне підприємство «Новгород-Сіверський лісгосп» очолив молодий і енергійний фахівець Сергій Михайлович Заєць
А вже восени на виборах до місцевих рад його обрали депутатом Новгород-Сіверської міської ради. Бо і самі жителі цього старовинного міста, і колеги знають Сергія Михайловича як ініціативного висококваліфікованого спеціаліста, чуйну людину, вмілого організатора на добрі справи, котрий особливо переймається не лише розвитком лісової галузі, а й проблемами довкілля, залученням до цієї важливої справи широкої громадськості, особливо молоді.
Ось і нинішньої осені в акції, ініційованій Президентом України «Створюємо ліси разом», новгород-сіверські лісівники одними з перших завершили лісокультурницьку кампанію і відновили 21,6 гектара молодих лісів. А ще на двох десятках гектарів нових земель, непридатних для ведення сільгоспвиробництва і переданих лісгоспу, теж посадили молоді ліси. І таким чином виконали першу заповідь президентської ініціативи.
Значні позитивні зміни відбулися в лісгоспі і в економічному плані. Якщо раніше серед усіх лісгоспів Чернігівського ОУЛМГ Новгород-Сіверське лісове господарство посідало дванадцяте місце, то за дев’ять місяців нинішнього року воно енергійно перемістилося на четверте.
А ось 4 листопада депутат Сергій Заєць виявив ініціативу і запропонував створити яблуневий сад на подвір’ї школи імені Бориса Майстренка. Разом з педагогами, школярами під наглядом досвідчених лісівників вже посадили тут три десятки яблунь різних сортів – ранніх, середньо – і пізньостиглих. Приємно, що у цьому заході взяв участь не лише Сергій Михайлович, а й уся його сім’я – дружина Людмила, донька-дев’ятикласниця Карина і п’ятикласниця Кристина.
Ця добротворча акція стала ніби заключним акордом в осінній лісокультурній кампанії.
Директор школи імені Бориса Майстренка Віра Петрівна Мокрякова згадує:
– Ще напередодні першовересневого свята мені зателефонував директор лісгоспу і запропонував своїми зусиллями збудувати альтанку на подвір’ї школи. Тепер у цій ошатній і просторій альтанці вчителі проводять уроки на свіжому повітрі. Особливо це важливо під час пандемії і карантину. До того ж, Сергій Михайлович в цей день подарував нашій школі телевізор.
Таке уважне ставлення молодого очільника лісгоспу і депутата міськради до потреб школи, турбота про дітей – яскраве свідчення того, що цей керівник справді по-батьківськи турбується про молоду зміну. Більше того, він запевнив, що лісгосп і надалі співпрацюватиме з педагогічним колективом, а школа стане підшефною для Новгород-Сіверського лісгоспу.
Відрадно, що очільник лісгоспу завчасно потурбувався і про безпеку лісів в пожежонебезпечний період. Вже встановлені камери відеоспостереження за лісовими масивами, а для лісової охорони придбано сім мотоциклів. До кінця року збираються придбати ще з десяток. Щоб лісова охорона ставала дедалі мобільнішою і ефективнішою, а ліс – більш захищеним.
За інформацією Чернігівського ОУЛМГ
Останні новини Чернігівщини
У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14
Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.