В області триває робота з облаштування державного кордону
Організацію прикордонного режиму та облаштування державного кордону в межах області обговорили сьогодні на робочій нараді в ОДА, яку провів заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Синенко.
— Військово-політична ситуація, що складається навколо України і Чернігівської області, зокрема, залишається складною. Адже у межах нашої області 225 км кордону між Україною і державою-агресором. Тому питання удосконалення охорони та облаштування держкордону залишається на часі, — наголосив Дмитро Синенко.
Так, минулого року набули чинності зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону. Нововведення доповнили Земельний кодекс нормами, що передбачають надання військовим частинам Держприкордонслужби в постійне користування земельних ділянок завширшки 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону.
Для забезпечення національної безпеки і оборони, дотримання відповідного режиму такі земельні ділянки використовуються для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків та інших елементів прикордонної інфраструктури.
На сьогодні робота з документального оформлення прав постійного користування земельними ділянками продовжується, в тому числі й на Чернігівщині. Оформити право постійного користування потрібно на понад тисячу земельних ділянок, половина з яких — у приватній власності. Тож на місцях необхідно провести ретельний аудит земельних ділянок, розташованих вздовж смуги державного кордону з уточненням форми права їх власності. Цю роботу громади разом прикордонниками мають закінчити до кінця листопада. Потім — відпрацювати механізм вилучення земельних ділянок із приватної власності у державну.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:27
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 пожежу.
На Чернігівщині суд виніс вирок ґвалтівнику малолітньої дитини 11:23
Ніжинський міськрайонний суд виніс вирок мешканцю Ніжинського району, який у 2025 році зґвалтував свою 12-річну падчерку. Його засуджено до 15 років позбавлення волі.
Поліція документує наслідки ворожих атак по мирному населенню Чернігівщини: поранена жінка 11:22
Минулої доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. У м.Сновськ Корюківського району внаслідок влучання БпЛА по території приватного підприємства зазнала поранення 68-річна цивільна жінка.
11 червня: цей день в Україні і світі 08:20
День 1567 Російська агресія - Day 1567 Russian aggression
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу щодо директора підприємства, через порушення правил безпеки якого загинув працівник 15:48
Слідчі слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції під процесуальним керівництвом Новгород-Сіверської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо директора однієї з філій підприємства, через порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві якого, загинув працівник.