Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 08:58:50

Прокуратура повернула державі землі прибережної захисної смуги

28.10.2021   10:54Агенцiя

Чернігівським районним судом Чернігівської області задоволено позови обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання незаконними та скасування наказів, скасування рішень про державну реєстрацію та повернення земельних ділянок.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва приватним особам та передано їм у власність земельні ділянки із земель державної власності на території Мньовської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.
У подальшому, на підставі договору купівлі – продажу земельні ділянки відчужено на користь третьої особи.
Однак, прокуратурою встановлено, що наказ ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області виданий з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки надані у власність земельні ділянки розташовані в безпосередній близькості від водного об’єкта р. Річище, яка є притокою річки Дніпро та з врахуванням вимог п. 3 ст. 5 Водного кодексу України належить до водних об’єктів загальнодержавного значення і не можуть бути надані у приватну власність.
Тому, виявивши порушення законодавства, прокуратура звернулася до суду, в результаті чого, позов задоволено в повному обсязі, а порушені права держави відновлено.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".