Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:33:30

Перевірка покупця земельної ділянки делегована нотаріусам

25.10.2021   08:05Агенцiя

Понад 100 днів потому, з моменту відкриття ринку землі, українці отримали право придбавати раніше підмораторні земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Укладання таких угод потребує чіткого дотримання всіх установлених правил чинного законодавства, зокрема відносно покупця.  
«Процедура перевірки відповідності набувача права власності на земельну ділянку чинним вимогам, у тому числі й щодо обмеження загальної площі земельних ділянок, які має право набути у власність одна особа, делегована нотаріусам, до якого сторони договору звертаються для оформлення договору», - розповідає начальниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун.

За словами очільниці, купувати землю можуть:
    громадяни України;
    юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України (з 01.01.2024);
    територіальні громади;
    держава.

Так, нотаріус перевіряє правильність поданих документів та проводить перевірку покупця, у тому числі:
    встановлює особу;
    перевіряє, чи не накладено на особу санкції;
    перевіряє джерело походження коштів;
    перевіряє, чи не розташована земельна ділянка поблизу Державного кордону (50 км зона);
    рахує граничну концентрацію (до 100 га, після 1 січня 2024 року – до 10 000 га).

У разі невідповідності вимогам, нотаріус зобов'язаний відмовити в державній реєстрації договору.
Нагадуємо, що актуальні адреси та номери телефонів нотаріусів Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) можна знайти за посиланнями:
https://www.sumyjust.gov.ua/terytorial-ni-pidrozdily/notariusy/,
https://ern.minjust.gov.ua/pages/default.aspx.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.