Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз
У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

А саме, безпосередньо перед вихідними з’явилося розпорядження КМУ №1234, датоване 11 жовтня. Воно нарешті уповноважує НАК Нафтогаз укласти контракти з бюджетними закладами, що використовують природний газ. У Чернігові на це розпорядження відреагували одразу ж. Усі потрібні документи для того, щоби укласти по фіксованих цінах 16 800 грн/1000 м куб. договір на поставку природного газу, були подані в НАК Нафтогаз якнайшвидше.
- НАК тепер потрібно офіційно укласти 7,5 тисяч контрактів з бюджетними закладами. Ми стоїмо в черзі, - проінформував він.
Як відомо, в Чернігові налічується вісім бюджетних закладів, увімкнення опалення в яких залежить саме від цих договорів і закупівель. Це Територіальний центр соціального обслуговування Новозаводського району м. Чернігова, КНП «Сімейна поліклініка» (на Рокоссовського, 47), КНП «Міський стоматологічний центр», Центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю, дві бібліотечних філії та дитсадок №66.
З делегацією чернігівців, діти яких є вихованцями цього дитсадка, в Чернігівській міській раді сьогодні спілкувалися також міський голова Чернігова Владислав Атрошенко і керівник міського управління освіти Василь Білогура.
Міський голова вкотре запевнив, що задачі закрити цей дитсадок немає. Затримки з газом відбулися з причин, які від міських влад не залежать. Документ Кабміну, яким державній компанії дана команда відпускати бюджетним закладам газ по оголошеній ціні, з’вився тільки зараз.
Разом з тим він підкреслив і те, чим обернуться для Чернігова додаткові фінансові навантаження. Щоби нагрівати лише будівлю дитсадка №66 – одну зі 150 об’єктів бюджетної сфери, які в міста є – навіть при оголошених фіксованих цінах газу в сезон треба орієнтовно 600 тисяч гривень.
На обігрів усіх бюджетних закладів при цінах минулого опалювального сезону місту довелося витратити 97 мільйонів гривень. Зараз, внаслідок росту цін, знадобиться як мінімум на 130 мільйонів більше. Окрім того, тепер додатково бюджету міста доведеться доплачувати теплопостачальним підприємствам ще й за незростання тарифів населення. Тобто - ще кілька десятків мільйонів витрат. Загалом це плюс десь 250 мільйонів гривень, навіть якщо максимально економити на всьому. Ці кошти доведеться забрати з тих 600 мільйонів, який місто має в рік після фінансування захищених статей бюджету і з якого йдуть усі витрати на підтримання і розвиток міста в усіх галузях. Тому чернігівцям рано чи пізно доведеться усвідомити, що кошти, витрачені зараз на наддороге опалення, обернуться погіршенням умов життя для них же, в інших ситуаціях.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.