Понад 500 тис. грн умисно занижених збитків державі. Судитимуть начальника відділу Державної екологічної інспекції у Чернігівській області
Чернігівською обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного із відділів Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

Причина - виявлені факти зловживання владою та службовим становищем (ст. 364 КК України), а також службового підроблення (ст. 366 КК України), що спричинило тяжкі наслідки.
Досудове слідство проводилося слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Чернігові) територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві, за процесуального керівництва прокурорів обласної прокуратури.
Установлено, що у березні поточного року посадовець зазначив у розрахунку шкоду, завдану викидами в атмосферне повітря одним із промислових підприємств м. Чернігова в розмірі 29 тис. грн., занизивши її майже у 19 разів.
У результаті умисних протиправних дій посадовця приватне підприємство не відшкодувало до бюджетів різних рівнів збитків на загальну суму понад півмільйона гривень, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
Прокурором заявлено цивільний позов в інтересах держави про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. З метою забезпечення позову на майно підозрюваного накладено арешт.
Судовий розгляд кримінального провадження здійснюватиметься Новозаводським районним судом міста Чернігова.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Продовжено реєстрацію заяв на отримання допомоги на придбання твердого палива 12:56
До уваги мешканців Чернігівської міської територіальної громади, які фактично проживають у житлових будинках/приміщеннях, котрі опалюються твердим пічним побутовим паливом!
На Чернігівщині триває збирання пізніх культур та посів озимих 12:19
Аграрії Чернігівської області проводять збирання пізніх культур та продовжують посів озимих під урожай 2026 року.
Громади Чернігівщини – серед претендентів на участь у пілотуванні системи профорієнтації 11:48
Швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України запрошує територіальні громади долучитися до створення сучасної системи профорієнтації для учнів та учениць 8–9 класів.
Чернігівщина – серед найсильніших на Чемпіонаті України з хортингу! 11:27
З 10 до 11 жовтня в Києві відбувся чемпіонат України з хортингу, розділ "Боротьба" (ударна техніка рук та ніг - заборонена).
Надавачі психосоціальних послуг області вдосконалюють професійні знання і навички 11:10
Низку тематичних навчань і тренінгів відвідали фахівці у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Чернігівщини.