На Чернігівщині проходять військові навчання “Об'єднані зусилля – 2021”
Війська та управління оперативного командування «Північ», які дислокуються у Чернігові, розпочали участь у стратегічному командно-штабному навчанні “Об'єднані зусилля – 2021”, яке проходить по всій території України під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України.
На території Чернігівської області у визначених районах офіцери управління ОК «Північ» та військовослужбовці підпорядкованих військових частин відпрацьовують бойові завдання в умовах, наближених до реальних бойових.
У рамках стратегічного командно-штабного навчання “Об'єднані зусилля – 2021” офіцери оперативного командування відпрацюють дії з управління угрупованням військ під час ведення оборонної операції в ході відсічі збройної агресії противника у визначених районах.
Ці навчання покликані підвищити оборонні спроможності українського війська та покращити взаємосумісність зі збройними силами держав-членів НАТО, які також залучені до СКШН. Варто зазначити, що система управління військами в ОК «Північ» давно здійснюється за G-структурою, що відповідає вимогам і стандартам держав Альянсу.
Спільно з військовими до навчання залучені підрозділи територіальної оборони підпорядкування ОК «Північ», зокрема Чернігівської області, а також представники інших складових сил оборони – Національної поліції України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України.
До слова, СКШН «Об'єднані зусилля – 2021» проходять на всіх загальновійськових полігонах країни із залученням сил та засобів 15 держав: 11 членів НАТО та 4 партнери. Навчання є свідченням готовності Збройних Сил України до адекватної відповіді на збройну агресію проти нашої держави. Триватимуть до 30 вересня включно.
Служба зв’язків з громадськістю ОК «Північ»,
Світлана Халімоненко
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.