Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд
У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.
Ця проблема — не нова. Для її вирішення ще у 2018 році було розроблено проєкт з реконструкції системи водовідведення поверхневих вод з території навчального закладу.
На сьогодні проєктно-кошторисна документація потребує коригування. За попередніми підрахунками, орієнтовна вартість запланованих робіт складатиме 8 млн грн.
Специфіка цього об’єкту полягає у тому, що роботи не можна розтягувати в часі. Виконати все потрібно упродовж року.
Перший крок — коригування проєктно-кошторисної документації. Вартість цієї процедури — 200 тисяч гривень. Наразі громада готова виділити на це 30%. Інші 70%, як варіант, можуть надійти з обласного бюджету — але тільки після внесення заходу до переліку видатків на черговій сесії облради.
Другий крок — державна експертиза. Громаді потрібно встигнути зробити її до грудня, щоб розпочати реалізовувати проєкт у 2022 році.
Третій крок — пошук фінансів. Частину коштів можна отримати у рамках Програми охорони навколишнього природного середовища області на 2021-2027 роки (якщо цього року подати відповідний запит до Департаменту екології та природних ресурсів ОДА). Умова — готовність співфінансувати проєкт не менш ніж на 10% (а це орієнтовно 800 тисяч). Така умова є обов’язковою і у разі подання до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України запиту на отримання державної субвенції. Адже заявленої суми коштів на виконання проєкту у громади немає.
— Якщо громада вкладе свої кошти, вона відповідальніше ставитиметься до реалізації проєкту. Можливо, на деяких речах, як благоустрій території, можна буде зекономити. Тому варто ще раз детально проаналізувати ПКД. Водночас — не пропустити усі технічні моменти, невиконання яких знову призведе до затягування процесу і марно витрачених коштів. Пам’ятаймо найголовніше — схил продовжує руйнуватися, часу на зволікання у нас немає, — наголосив Дмитро Іванов.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.