Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 04:03:01

За 8 місяців поточного року до бюджетів територіальних громад Чернігівщини надійшло близько 700 мільйонів гривень податку на майно

07.09.2021   10:59Агенцiя

Протягом січня-серпня 2021 року до бюджетів територіальних громад Чернігівщини надійшло майже 700 млн гривень податку на майно, що становить 15 відс. у загальній сумі сплачених до місцевих бюджетів податків.

У порівнянні до відповідного періоду минулого року спостерігається зростання надходжень на 13,6 відс. або на 83,3 млн гривень, - інформує представників ЗМІ та інтернет-видань начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.
Більшу частину суми забезпечено юридичними особами – 586,2 млн грн, підприємцями і громадянами сплачено 110,9 млн гривень.
Переважна частина податку на майно (58,1 відс.) припадає на орендну плату за землі державної і комунальної власності, якої сплачено 405 млн гривень. Надходження податку від власників та постійних користувачів землі склали 221,2 млн гривень (31,7 відс. загальної суми надходжень податку на майно).
Від оподаткування об’єктів житлової і нежитлової нерухомості бюджети територіальних громад поповнились на 69,8 млн гривень, з них сплачено юридичними особами 50 млн грн, фізичними особами – 19,8 млн гривень. В тому числі за об’єкти нежитлової нерухомості надійшло 62,1 млн грн податку, від оподаткування житла, площа якого перевищує пільгову – 7,7 млн гривень.
За легкові автомобілі преміум-класу власники сплатили 1,2 млн грн транспортного податку.
Як зазначила Людмила Слотюк, значна сума податку на майно сплачена платниками добровільно (97,2 відс.), за результатами контрольно-перевірочної роботи надійшло 0,2 млн грн, від погашення податкового боргу – 19,1 млн гривень.
Питома вага податку на майно у надходженнях громад коливається у межах від 2,6 відс. до 50 відсотків. Понад 25 відс. доходів громади податок на майно забезпечує у 7 громадах області, у межах від 20 відс. до 25 відс. – у 12 громадах, від 15 відс. до 20 відс. – у 23 громадах, від 10 до 15 відс. – у 12 громадах, менше 10 відс. – у 3 громадах.
Очільниця Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомила, що на виконання податкового законодавства та пілотного проекту по співпраці з громадами, податковою службою області на постійній основі проводиться обмін інформацією з органами місцевого самоврядування щодо переліків власників, постійних користувачів та орендарів землі, об’єктів нерухомості, щодо суми податкових пільг, якими скористались платники податку на майно. Крім того, здійснюється звірка належних до сплати податкових зобов’язань з транспортного податку за даними сервісних центрів МВС України про власників транспортних засобів преміум-класу.
Платникам податків слід звернути увагу на дотримання вимог наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 (зі змінами) при формуванні платіжних документів для сплати податків, зокрема щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу». Обов’язкове зазначення у цьому полі податкового номера платника дозволить правильно ідентифікувати особу, що сплатила кошти у бюджет, та унеможливить виникнення неправомірного боргу, пені та штрафів.


            Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини